Modnie i Zdrowo

Sprawdzone okna i drzwi do luksusowych wnętrz

6 marca 2024 | Źródło: INTERNORM / BEMARES

okna i drzwi do luksusowych wnętrz

Wnętrza klasy Premium są bardzo zróżnicowane. Od nowoczesnych, minimalistycznych realizacji aż po klasyczne dworki. Wszystkie jednak łączą w sobie dwie cechy – dużą przestrzeń i najwyższą jakość użytych materiałów. Okna i drzwi do luksusowych wnętrz powinny sprostać tym wymaganiom. Być dostosowane do większych formatów, a zarazem gwarantować doskonałe parametry, wysoką jakość wykonania, solidność i niebanalną stylistykę.

Wielkoformatowe przeszklenia

Do wysokich wnętrz potrzebne są wysokie okna. Nie tylko doświetlą one dużą powierzchnię salonu czy sypialni, ale także optycznie powiększą przestrzeń, łącząc wnętrze Twojego domu z otaczającym go ogrodem.

We wnętrzach nowoczesnych najbardziej efektownie będą prezentować się przeszklenia bezramowe, czyli sięgające od podłogi do sufitu o wysokości aż do 2,8 metra i szerokości nawet kilkunastu metrów, jak w przypadku przeszkleń StudioXL od Internorm. Dzięki odpowiedniej konstrukcji rama takich okien jest ukryta w murze budynku na całym obwodzie, a powierzchnia szkła może zastąpić całą ścianę.

W luksusowych pałacach i dworkach nawiązujących do stylistyki klasycznej najlepszym wyborem będą wysokie okna z mocno wyprofilowaną ramą, szprosami i opcjonalnym zaokrągleniem w górnej części. Tak wykończone będą doskonale podkreślać nastrój luksusowego, eleganckiego wnętrza.

Stylowe i bezpieczne drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe są wizytówką luksusowego domu. To od nich wszystko się zaczyna i na nich się kończy. Dlatego powinny podkreślać indywidualny charakter domu. Warto poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiedniego modelu i odpowiednią konfigurację.

Internorm oferuje szeroki wybór powierzchni, pochwytów, lizen, frezów, przeszkleń, naświetli i innych elementów dekoracyjnych. Dzięki nim możesz indywidualnie dopasować każdy szczegół Twoich drzwi pod kątem projektu całego domu.

Kluczowym parametrem drzwi jest ich antywłamaniowość. Aby skutecznie chroniły Twój dom, powinny być oznaczone klasą bezpieczeństwa na poziomie przynajmniej RC2. Takie zabezpieczenia są standardowo dostępne w drzwiach Internorm. Warto rozważyć także dodatkowe akcesoria ułatwiające obsługę drzwi, jak czytnik linii papilarnych czy zamek półmotoryczny, który pomaga z większą lekkością poruszyć wszystkie 5 rygli wbudowanych w drzwi austriackiego producenta.

Okna mające jakość Premium

Okna i drzwi w luksusowych domach to przede wszystkim najlepsze materiały. Precyzyjnie wykonane elementy z drewna, PCV i aluminium muszą zapewniać doskonałe parametry izolacyjne, antywłamaniowe i dźwiękoszczelne.

Okna i drzwi Internorm spełniają normy budownictwa pasywnego – jest to budownictwo o najwyższym poziomie energooszczędności, które minimalizuje zużycie energii grzewczej w ciągu roku poniżej 15 kilkowatów na m2. Aby osiągnąć tak niskie zużycie energii, stolarka i drzwiowa musi mieć odpowiednią termoizolacyjność. Oznaczany symbolem Uw w oknach i Ud w drzwiach współczynnik przenikania ciepła nie może przekraczać 0,8 W/m2K. W przypadku produktów Internorm jest on jeszcze niższy i oscyluje wokół wartości 0,6 W/m2K.

Oprócz odpowiedniej termoizolacyjności, kluczową rolę odgrywa również izolacyjność termiczna powyżej 43 dB oraz odpowiednia dźwiękoszczelność.

Szczególnie we wnętrzach luksusowych okna i drzwi muszą skutecznie chronić nasz majątek i rodzinę. Dlatego kluczowe jest zachowanie odpowiednich parametrów antywłamaniowości. Optymalną ochronę zapewni stolarka z certyfikatem klasy bezpieczeństwa RC2 lub RC3. W przypadku produktów Internorm jest to standard. – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce.

Doświadczenia kreują jakość

Podstawowym wyznacznikiem niezawodności produktu jest staż producenta i okres gwarancji. Internorm zaczynał przeszło 90 lat temu, wówczas jeszcze jako zakład Eduarda Klingera i pozostał firmą rodzinną aż do dziś – zarządzaną już przez trzecie pokolenie Klingerów. Wraz z rozbudową i powstawaniem kolejnych fabryk w Traun, Lannach czy Sarleinsbach jakość i precyzja wykonania pozostały na najwyższym poziomie, a marka Internorm umacniała pozycję lidera innowacji okiennych, proponując jako pierwsza przeszklenie trzyszybowe czy okna z nakładką aluminiową. Dlatego też okres gwarancji na okna i drzwi Internom to aż 10 lat, a wsparcia serwisowego 30 lat!

Więcej informacji na temat okien i drzwi do luksusowych wnętrz, żaluzji fasadowych oraz akcesorii Internorm uzyskają Państwo w salonie firmy Internorm Rzeszów zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 510 146 951, e-mail: internorm@bemares.pl, https://oknainternorm.pl/

Foto: Źródło: INTERNORM / BEMARES

Czytaj także: Okna zapewniające bezpieczeństwo w twoim domu