Modnie i Zdrowo

Total look w łazienkowych wnętrzach

24 października 2018 | Idalia Stochla

Fot.Cerrad

Nikogo nie trzeba przekonywać, że spokojne beże i złamane biele są jakby stworzone z myślą o łazienkowych aranżacjach, także tych w stylu total look. Doskonale zagrają z bielą ceramiki oraz połyskującą armaturą, której designerskie kształty stanowić będą wyjątkową dekorację.

Total look to trend, który ze świata mody przeniósł się do wnętrz. Pomieszczenia zdominowane przez jeden kolor powinny być stonowane i nieprzeładowane, tak aby pozwalały się zrelaksować i wyciszyć.

Szarość w eleganckiej odsłonie

Wydawać by się mogło, że szarość, przez swoje chłodne oblicze, nie odnajdzie się w łazienkowych wnętrzach. Nic bardziej mylnego! Mnogość odcieni, nasycenia barw oraz różnorodność wykończenia powierzchni sprawiają, że kolor ten świetnie sprawdzi się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i imponujących rozmiarem salonach kąpielowych. Możemy postawić na odcień ciepły, neutralny grafit  lub zdecydować się na bardziej wyraziste płytki w kolorze stalowym. By wszechobecna szarość nie zdominowała wnętrza, do każdej aranżacji warto wprowadzić  przyciągający uwagę detal. Może nim być drewniana szafka pod blatem, biała modernistyczna wanna w aksamitnym wykończeniu lub dekor, w postaci urokliwej mozaiki o drewnianym motywie, z której stworzymy funkcjonalną prysznicową półkę.

Otuleni ciepłym beżem

Nikogo nie trzeba przekonywać, że spokojne beże i złamane biele są jakby stworzone z myślą o łazienkowych aranżacjach, także tych w stylu total look. Doskonale zagrają z bielą ceramiki oraz połyskującą armaturą, której designerskie kształty stanowić będą wyjątkową dekorację. To właśnie na te elementy warto postawić, by ożywić spokojne i nieco monotonne wnętrze. Całość aranżacji można uzupełnić grafitowymi lub czarnymi ramami luster, roletami w podobnych kolorach oraz ciemnym wykończeniem mebli.

Fot.Pixabay

Łazienkowa awangarda

Proponowana przez projektantów  łazienka w kolorach sepii, jest odpowiedzią na rosnącą popularność odważnych, czasem wręcz awangardowych, aranżacji. Niejednolity, przepiękny rdzawy kolor płytek użyty nie tylko na podłodze, stworzy ciekawy duet z dużymi płaszczyznami białej ściany. Uwagę zwraca zestawienie obok siebie materiałów o zróżnicowanej kolorystyce. W takich wnętrzach sprawdzą się inspirowane naturą dekoracje, drewniane akcesoria oraz złote dodatki, które wprowadzą do wnętrza powiew stylu glamour. Szarości, beże czy sepia – wariantów stylizacji total look może być bardzo wiele. Ważne, by obierając określony kierunek pozostać konsekwentnym i zadbać o kompozycję, którą cechować będzie ład i harmonia. Odważniejszym, modnym w tym roku rozwiązaniem jest total look z wykorzystaniem koloru Ultra Violet, czyli nasyconego, chłodnego fioletu. Intensywność tego koloru można w ciekawy sposób kontrastować z neutralną, nierzucającą się w oczy bazą, np. bielą.