Modnie i Zdrowo

Co warto mieć przy sobie na wiosennym spacerze z dzieckiem?

9 marca 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Wiosna, a razem z nią coraz wyższa temperatura sprawia, że coraz chętniej i częściej spacerujemy na świeżym powietrzu. Zanim jednak wybierzemy się na spacer z dzieckiem, warto się do niego dobrze przygotować. Co zabrać ze sobą?

Przygotowania do spaceru rozpoczynamy od wybrania odpowiedniej torby. Powinna być ona przede wszystkim pojemna, lekka oraz wyposażona w kieszeni, dzięki którym unikniemy pomieszania przedmiotów. Kolejnym krokiem jej wyposażenie.

Podczas wyjścia z pewnością przyda się:

Woda i jedzenie

Mamy praktykujące karmienie butelką nie mogą zapomnieć o wcześniejszym przygotowaniu mleka i umieszczeniu go w termoizolacyjnym pokrowcu. natomiast jeśli pociecha jest większa, warto mieć ze sobą gotowe, domowe przekąski. Przygotowując je w domu, unikniemy konieczności zakupu niezdrowych, przetworzonych produktów. Ważne jest również prawidłowe nawadnianie. Dlatego w torbie nie może zabraknąć butelki z wodą mineralną, np. Mama i ja lub innym ulubionym napojem dziecka.

Dodatkowe ubrania na zmianę

Wiosenna pogoda bywa zmienna, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą dodatkowe ubranie na wypadek, gdyby dziecku było zimno lub np. się zmoczyło wchodząc w kałużę.

Krem ochronny

Piętnaście minut przed wyjściem należy posmarować buzię dziecka ochronnym kremem. Czynność tę dobrze jest powtarzać co dwie godziny lub częściej, w zależności od nasłonecznienia i siły wiatru.

Chusteczki nawilżające

Mokre chusteczki z pewnością przydadzą się do odświeżenia rączek i buzi dziecka. Będą także niezastąpione do np. oczyszczenia zabawki z brudu. Zamiast chusteczek, dla większego dziecka, można wziąć tzw. mydło do mycia bez wody.

Zabawki

Wybierając zabawki na spacer warto wziąć pod uwagę, nie tylko tę ulubioną. Dobrze jeśli weźmiemy ze sobą również te, którymi można bawić się jedynie na zewnątrz, a które dodatkowo angażują rodziców do wspólnego spędzenia czasu. Niezastąpiona będzie zatem piłka lub zestaw do piaskownicy.