Modnie i Zdrowo

Zimowe wakacje w Dubaju

12 lutego 2020 |

Zima w Dubaju? Jeśli chcesz zwiedzić miasto, nacieszyć się atrakcjami, które ono oferuje, niespiesznie i bez celu zwiedzać arabskie bazary i galerie, zima jest najlepszym czasem. Latem w Dubaju jest bardzo gorąco.

Dubaj – pogoda zimą 
Zima w Dubaju znacznie różni się od zimy w Polsce. Podczas gdy my wypatrujemy śniegu i szykujemy łyżwy, w Dubaju trwa pora roku przypominająca naszą wiosnę. Najchłodniej jest w styczniu. Wówczas średnia temperatura w dzień osiąga „tylko” 23°C. Podobnie wygląda to w lutym, ale średnia temperatura w nocy jest o jeden stopień wyższa i wynosi 15°C. Co ciekawe woda w morzu najchłodniejsza jest właśnie w lutym, osiąga „zaledwie” 21°C. W styczniu jest o stopień cieplejsza, a jeszcze w grudniu ma aż 27°C. Dla porównania w sierpniu będzie to 31°C. Dla przyzwyczajonych do Bałtyku Polaków wartości te wydają się niemal abstrakcyjne, jednak dobitnie pokazują, że to właśnie zima jest najlepszą porą na zwiedzanie Dubaju. Już w kwietniu pojawią się upały zniechęcające do spacerowania po mieście.

Dubaj – największe atrakcje zimą
Burj Khalifa
 – jedna z wizytówek Dubaju, najwyższy budynek świata. Zbudowany z iście dubajskim rozmachem, zachwyca smukłą linią zwężającą się ku górze. W Burj Khalifa znajdują się dwa tarasy widokowe (ten wyższy jest droższy) i warto wybrać się na jeden z nich, by zobaczyć Dubaj z lotu ptaka. A w środku oczywiście wszechobecny luksus – sklepy, hotele, galerie i najwyżej na świecie położony basen.

Dubajskie akwarium mieści się w budynku Burj Khalifa i najlepiej zwiedzić je tego samego dnia, można wówczas sporo zaoszczędzić na bilecie. Samo akwarium robi niesamowite wrażenie. Szczególnie wart uwagi jest tzw. tunel z rybami. Tak naprawdę tunel jest pusty i można po nim chodzić, natomiast ryby znajdują się nad nami i obok nas. Niezwykłe przeżycie każe przypuszczać, że jesteśmy w podwodnym świecie.

Marina, czyli przystań jachtowa w Dubaju skupia oczywiście największe i najpiękniejsze jachty. Piękne miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami żeglarstwa, czy niekoniecznie.

Global Village – centrum rozrywki, w którym mieści się nie tylko urządzone z arabskim rozmachem wesołe miasteczko, ale też sklepy, restauracje i inne ciekawe miejsca (na przykład kino 7D), w których można przyjemnie spędzić czas. Ciekawostką są niezwykłe hangary stylizowane na różne kraje. O wierności tych stylizacji niech świadczy fakt, że w każdym sprzedawane są pamiątki i przysmaki charakterystyczne dla danego kraju.

Dubai Mall to największe centrum handlowe, w którym jest 1200 sklepów. Jednak żeby prawdziwie skosztować dubajskiego handlu, trzeba się udać na souk, czyli lokalny bazar.

Safari na pustyni – nieoczywista atrakcja Dubaju, jednak warto o niej, chociażby wspomnieć. Nie da się ukryć, że przejażdżka na wielbłądzie, czy jazda jeepem po pustynnych piaskach nie mają sobie równych. A widok zachodzącego nad pustynią słońca jest niemal tak samo malowniczy, jak widok słońca topiącego się w morzu. Dubaj to miasto znane z rozmachu i luksusu. Warto wybrać wycieczkę na pustynię, w której cenie mieści się catering.

Dubaj – plaże zimą Nie są tak oblegane, jak latem, ale pogoda jest na tyle zachęcająca, że warto poświęcić przynajmniej jeden dzień na plażowanie. Jednak nie można zapomnieć, że Dubaj leży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jest krajem islamskim. Sam Dubaj, mimo iż bardzo wyzwolony i otwarty na turystów także rządzi się zasadami, o których powinny pamiętać przede wszystkim kobiety, bo to na nie nakłada się więcej ograniczeń. Dotyczą one między innymi plaż – na tych publicznych, ogólnodostępnych panie nie powinny zakładać bikini. Taka swoboda panuje jedynie na plażach hotelowych. Samotni mężczyźni nie powinni wchodzić do strefy przeznaczonej dla rodzin z dziećmi.
Jeśli obawiasz się, że wycieczka do tego niezwykłego miasta nie jest na twoją kieszeń, poszukaj ofert wczasów w Dubaju last minute. Można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Te pieniądze przeznaczysz na dubajskie atrakcje.