Modnie i Zdrowo

Aplikacja mobilna, która umożliwia wizualizację i zaprojektowanie światła dziennego

15 czerwca 2018 | Opracowała: Idalia Stochla

Fot.Pixabay

Atrakcyjny rendering w 3D i wirtualnej rzeczywistości- wystarczy wprowadzić odpowiednie parametry, takie jak wymiary pomieszczenia, wysokość ścian oraz kąt nachylenia dachu by na własne oczy zobaczyć jak światło dzienne potrafi zmienić i ożywić wnętrze. 

Wizualizacja w widoku 360 stopni

Aplikacja MyDaylight umożliwia zwizualizowanie światła dziennego wpadającego przez okna dachowe w domu. Dzięki intuicyjnym funkcjom i łatwej obsłudze, projekt poddasza można z łatwością dostosowywać do własnych potrzeb. Niezwykle realistyczna wizualizacja w widoku 360 stopni zainspiruje każdego jak wyremontować swój dom. Dostępna w polskiej wersji językowej ‘ apka’  pozwala  na własne oczy zobaczyć jak światło dzienne potrafi zmienić i ożywić wnętrze. Zbudowana jest na bazie zaawansowanej technologii, używanej również do tworzenia wirtualnych gier.

Eksperymenty z kolorami

Dzięki zastosowaniu widoku 360° symulacjom wirtualnej rzeczywistości, umożliwia zaprojektowanie konkretnego pomieszczenia znajdującego się w domu. Wystarczy wprowadzić odpowiednie parametry, takie jak wymiary pomieszczenia, wysokość ścian oraz kąt nachylenia dachu. Można też  eksperymentować z kolorami i materiałami na ścianach czy podłogach, dodać meble, okna oraz położenie geograficzne domu względem stron świata. Nazwa programu nie jest przypadkowa, ciekawą funkcją jest wizualizacja efektów świetlnych. Po kilku minutach aplikacja wygeneruje cyfrową symulację wnętrza, dostępną do podglądu w widoku 360° lub wirtualnej rzeczywistości.

„ Światło dzienne nie tylko daje uczucie przestrzeni we wnętrzach, ale też zapewnia korzyści pod względem komfortu i dobrego samopoczucia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ludziom trudno jest wyobrazić sobie pomieszczenie po dodaniu do niego nowego okna  – właśnie dlatego stworzyliśmy MyDaylight. Mamy nadzieję, że domownicy na całym świecie uznają ją za pomocną przy realizowaniu swoich pomysłów na metamorfozę wnętrz ”  – mówi Jakub Bogacz, Dyrektor Marketingu w firmie VELUX

5 kroków jak korzystać z MyDaylight

  1. Pobierz aplikację MyDaylight,
  2. Zaprojektuj własną przestrzeń – wprowadź wymiary pomieszczenia i ustaw meble,
  3. Baw się usytuowaniem i rozmiarem okien dachowych,
  4. Poczekaj kilka minut na powiadomienie o stworzeniu Twojego indywidualnego projektu,
  5. Zapisz projekt na telefonie i obejrzyj pomieszczenia w widoku 360° oraz formatach wirtualnej rzeczywistości.

MyDaylightj jest bezpłatna  i do pobrania dla wszystkich urządzeń z systemem iOS (App Store) oraz na Androida (Google Store).