Modnie i Zdrowo

Elegancka moda zimą. Co założyć?

8 grudnia 2023 | Materiał partnera

marka Karl Lagerfeld

Często zima kojarzy się z ubraniami, które zaburzają sylwetkę, bo są grube i szerokie. Nawet jeśli założysz dopasowaną sukienkę, to na wierzch ubierzesz kurtkę czy płaszcz, które ją przysłonią. Zobacz, jak mimo to stworzyć elegancki strój zimą.

Wybieraj ubrania dopasowane do sylwetki

Niezwykle ważne jest to, aby zawsze wybierać ubrania dopasowane do sylwetki. Nawet latem założenie zbyt obszernej bluzki czy sukienki, będzie zaburzało proporcje Twojego ciała. Zimą warto patrzeć nie tylko na rozmiar danych ubrań, ale również materiał, z którego zostały wykonane. Jedną z propozycji na zimową elegancję, są spodnie materiałowe (m.in. dostępne na https://answear.com/k/ona/odziez/spodnie-i-legginsy/materialowe).

Z jednej strony eleganckie, ale z drugiej zapewniające większą ochronę przed chłodem niż sukienka czy spódniczka. Zobacz, czy lepiej będziesz wyglądała w spodniach, które mają wyższy stan i będą sięgały ponad brzuch? Czy może powinnaś wybierać takie z niższym stanem? Jeśli należysz do niższych kobiet, wybierz spodnie, które będą miały węższe nogawki. Te o szerszych mogą optycznie skracać Twoje nogi, a tego pewnie wolałabyś uniknąć.

Zimą też możesz dodać sobie centymetrów

Lubisz chodzić w butach na szpilce, bo dodają centymetrów i sprawiają, że Twoje nogi wydają się dłuższe i szczuplejsze? Nawet zimą możesz zdecydować się na takie obuwie, które dobrze będzie się komponowało z wybranymi wcześniej, materiałowymi spodniami. Ciekawym wyborem mogą być tutaj botki ocieplane, które znajdziesz na różnych stronach (np. https://answear.com/h/botki-na-szpilce).

Wyłożone futerkiem zapewnią ciepło stopom, a jednocześnie optycznie wydłużą nogi i sprawią, że będziesz wyższa. Tego typu obuwie oferuje szpilki o różnej wysokości. Będziesz mogła je więc dopasować do siebie. Nawet kilka centymetrów może sprawić, że Twoje nogi się wydłużą, sylwetka będzie wyprostowana i będziesz pokazywała większą pewność siebie. Sprawdzając różne propozycje, zastanów się, jaki model będzie odpowiedni. Zapinany na zamek, zawiązywany czy może wsuwany?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie spodnie-i-legginsy-materialowe-Resizer-_750-1024x683.jpg

Wybierz gotowe kolekcje

Często nie docenia się tego, jak wiele mówi o nas strój i jak bardzo wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani. Chcesz mieć pewność, że Twoja stylizacja będzie spójna, bo wszystko będzie utrzymane w tym samym stylu? Spójrz na gotowe kolekcje, w których znajdziesz wszystko, co niezbędne (m.in. https://answear.com/m/karl-lagerfeld).

Korzystając z takich propozycji, będziesz mogła stworzyć zarówno eleganckie połączenia, jak i sportowe. Na jakie się nie zdecydujesz, każdy element stylizacji, będzie utrzymany w tym samym stylu. Wśród propozycji, możesz wybrać takie, które będą miały wyraźnie widoczne logo marki, jak i takie, gdzie będzie ono bardzo delikatne. To pozwoli dopasować poszczególne ubrania do sytuacji.

Przy eleganckich rzeczach, które zamierzasz zakładać do pracy, możesz zdecydować się na dyskretne podkreślenie marki i tego, że cały strój pochodzi z jednej kolekcji. Przy luźniejszych sytuacjach, spokojnie możesz wybierać takie propozycje, gdzie to logo będzie wyraźnie zaznaczone. Najważniejsze jednak, abyś dobrze się czuła w takim zestawie. Dlatego czasami trzeba przymierzyć kilka propozycji, aby wybrać odpowiednią.