Modnie i Zdrowo

Wielkanoc z modnym charakterem

17 kwietnia 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Wielkanoc, która w tym roku wypada pod koniec kwietnia staje się dla nas pretekstem do połączenia świątecznych zakupów z wiosenną odnową zawartości szaf. W co się ubrać w ten wyjątkowy czas? Podpowiadamy…


Bez względu na to, czy niedzielne śniadanie spędzamy w kameralnym gronie, czy na rodzinnej biesiadzie, zawsze warto postawić na subtelną elegancję. Dobrym rozwiązaniem okażą się kwiatowe motywy, które pojawiają się w wielkanocnych stylizacjach już od kilku sezonów.

– Kwiaty to kobiecość i wiosna w jednym. Podczas świątecznej uczty wzrok przyciągnie bluzka ozdobiona barwnym motywem, którą z powodzeniem można zestawić z eleganckimi spodniami w retro kratę i zarysowanym kantem – mówi Barbara Murza, stylistka z wrocławskiego Fashion Outlet.

Bardziej odważne panie mogą postawić na koszulę w modny kwiatowy wzór, zawiązać ją w tali na styl pin-up-girl, czy połączyć z ciekawie uszytą jeansową spódniczką lub kolorowymi spodniami z wysokim stanem. Odważną, bardzo kobiecą alternatywą będą także luźne spodnie w kolorowe kwiaty rodem z lat 70.

– Żeby stworzyć spójny i gustowny look, spodnie w intensywnym deseniu najlepiej zestawić z górą w jednolitym kolorze. Dobrze w tym połączeniu będą wyglądały baleriny o metalicznym połysku – dodaje.

Koszula w kwiaty to także propozycja dla świadomych siebie mężczyzn. Z pewnością urozmaici i rozweseli garderobę. Z koszulą w ornamenty kwiatowe najlepiej wyglądają sportowe marynarki, eleganckie kardigany, swetry z dekoltem typu V-neck, czy klasyczne chinosy.

– Panom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kwiatami, sugeruję subtelne monochromatyczne mikrowzory. Dzięki kwiatowym deseniom wielkanocna stylizacja zyska modny charakter – tłumaczy ekspertka.