Modnie i Zdrowo

Jaki jest najlepszy krem na trądzik?

7 grudnia 2020 | Materiał Partnera

Problemy skórne potrafią uprzykrzyć życie – pojawiające się na twarzy wypryski są trudne do zamaskowanie, a niekiedy równie trudno o ich skuteczne usunięcie. Kluczowe jest jednak znalezienie przyczyny problemu oraz stosowanie kosmetyków działających przeciwzapalnie. Ale jaki najlepszy krem na trądzik wybrać?

Skóra trądzikowa a codzienna pielęgnacja 
Jeżeli posiadamy skórę trądzikową – zwróćmy uwagę na stosowane każdego dnia kosmetyki. Poszczególne produkty powinny być dobrane do potrzeb naszej cery, ale jednocześnie w ich składzie nie może zabraknąć składników, dzięki którym widoczne niedoskonałości będą szybciej się goiły i rzadziej występowały. Rutyna pielęgnacyjna wygląda tutaj zazwyczaj podobnie, jak w przypadku innych cer. Różnica jest jednak taka, że dodatki znajdujące się w składzie nie powinny przesuszać skóry, ale ich zadaniem jest przede wszystkim regulacja pracy gruczołów łojowych. To one odpowiadają za powstawanie nieestetycznych zmian znanych jako zaskórniki otwarte i zamknięte. 

W codziennej rutynie niezbędne są więc produkty oczyszczające i zmywające makijaż – np. płyny micelarne, żele czy pianki. Nie może też zabraknąć kosmetyku tonizującego, czy maseczek. Regularne nawilżanie także jest ważne – tutaj sprawdzi się krem na dzień oraz ten w wersji na noc. O czym jeszcze nie można zapominać? Potrzebny jest możliwie najlepszy krem na pryszcze. 

Najlepszy krem na trądzik – jak go wybrać? 
Wybierając skuteczny, najlepszy krem na trądzik warto sprawdzić, jakie jest jego główne przeznaczenie. Niektóre produkty zaleca się aplikować na całą twarz (dzięki czemu zapobiega się powstawaniu nowych stanów zapalnych), inne natomiast stosuje się jedynie punktowo, ponieważ pomagają wyciszyć występujące już niedoskonałości. Jak jeszcze powinien działać najlepszy krem na pryszcze? 

Przede wszystkim musi działać natychmiastowo, czyli już od pierwszego użycia. Najlepiej, aby miał właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Powinien też ukoić skórę, dzięki czemu zaczerwienienie będzie mniej widoczne. Najlepszy krem na pryszcze to taki, który pomaga niedoskonałościom w szybszym leczeniu, ale jednocześnie nie przesusza cery.