Modnie i Zdrowo

Jak zrobić trwały makijaż sylwestrowy

30 grudnia 2016 | Katarzyna Grzebyk

Fot. Pixabay

Ostatni wieczór roku to wyjątkowa okazja, aby zafundować sobie odważny i wyrazisty makijaż. Makijaż sylwestrowy rządzi się swoimi prawami i jest w nim dozwolone niemal wszystko – smoky eyes, intensywne kolory, brokaty, sztuczne rzęsy i inne doklejane ozdoby. Istotne jest też zachowanie umiaru. Jak wykonać makijaż sylwestrowy? Czym go utrwalić?

– Makijaż sylwestrowy pozwala właściwie na wszystko. Ponieważ bale i inne sylwestrowe przyjęcia odbywają się przy ciemniejszym oświetleniu, makijaż jest mniej widoczny. Gdyby był delikatny, w takich okolicznościach nie byłoby go widać – tłumaczy Marta Kwolek, wizażystka, właścicielka Studia Makijażu Profesjonalnego Marty Kwolek. – Zimą mamy niedosyt kolorów i niedosyt światła, więc ten wieczór jest okazją, by pozwolić sobie na kolor i brokat.

Mocne usta, delikatne oczy – i odwrotnie

– Na sylwestra mamy zachwycać, ale ważne jest, żeby zachować umiar. Niestety, niezbyt profesjonalnie wykonany makijaż sylwestrowy może przytłoczyć kobietę lub zmienić ją nie do poznania – ostrzega wizażystka.

Jak zachować umiar w makijażu? Kiedy mocniej akcentujemy oczy, usta powinny być delikatniejsze. Natomiast jeśli wolimy podkreślone, wyraziste, kolorowe usta, to aby zachować umiar, oczy należy pomalować delikatnie. – Pamiętajmy, że mocno podkreślone usta tylko wtedy są piękne, gdy są symetryczne i pełne. Wąskie, niesymetryczne, intensywnie pomalowane usta nie wyglądają dobrze  – tłumaczy Marta Kwolek.

Makijaż sylwestrowy – jak go utrwalić?

Makijaż sylwestrowy koniecznie powinien być dobrze utrwalony. Ostateczny wygląd makijażu jest uzależniony również od stanu naszej cery. Warto w przeddzień jego wykonania zrobić peeling twarzy i nałożyć maseczkę nawilżającą. Cera  w dobrej kondycji pięknie przyjmuje kosmetyki i dlatego efekt finalny jest zawsze zadowalający.

Malując się na imprezę, warto pamiętać o bazie pod podkład, dobrym podkładzie i dobrej jakości pudrze sypkim. – Niestety, nie wszystkie panie lubią efekt maski po zastosowaniu pudru. Można go zniwelować, spryskując twarz wodą termalną albo niegazowaną w sprayu – radzi Marta Kwolek. – Podkład scala się wtedy z pudrem, dając efekt pięknej satynowej cery. Dodatkowo, woda utrwala makijaż.

Rada dla pań bardziej wymagających – warto też zaopatrzyć się w mgiełki odświeżające makijaż lub profesjonalny fixer utrwalający makijaż. Stosujemy je po pomalowaniu całej twarzy.

Wybierając się na imprezę, warto do torebki włożyć puder w kamieniu, aby mieć pod ręką coś, co pomoże zatuszować ewentualne niedoskonałości. – Przy cerze przetłuszczającej się należy użyć bibułek matujących jeszcze przed dokonaniem poprawek . Jeśli ich nie mamy, można zmatowić twarz zwykłą chusteczką higieniczną – dodaje wizażystka. Taki zabieg dodatkowo przedłuży makijaż i nałożony puder nie będzie widoczny.