Modnie i Zdrowo

Jesienny rytuał pięknej skóry

25 września 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Zanim zamienimy letnie sukienki i sandałki na jesienne płaszcze i kalosze, warto zadbać o skórę, aby odpowiednio przygotować ją do zmiany pory roku. Wysokie temperatury, słońce i wakacyjne wyjazdy, sprawiają że cera po urlopie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Przetłuszczanie, problemy z trądzikiem i widoczne niedoskonałości to częste efekty wakacyjnych wyjazdów. Za pomocą dermokosmetyków można oczyścić i nawilżyć cerę w domowym zaciszu. Warto przejść pięć pielęgnacyjnych kroków, między latem a jesienią, aby jeszcze przed powrotem do szkoły, pracy lub na uczelnię, cieszyć się gładką i zdrową skórą.

Morska bryza, kąpiele słoneczne i wylegiwanie się na plaży sprawiają, że ciało i umysł odpoczywają, jednak dla skóry zaczyna się wtedy prawdziwe wyzwanie. Żeby zachować jak najdłużej piękny, wakacyjny blask, a równocześnie pozbyć się niedoskonałości, warto sięgnąć po Cetaphil DERMACONTROL, czyli piankę do mycia. Dzięki regularnemu stosowaniu, produkt skutecznie usuwa nadmiar wydzielanego sebum oraz zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, przez co zapobiega blokowaniu porów. Dodatkowo nawilża i łagodzi podrażnienia. Zajmuje niewiele miejsca w walizce, a podczas urlopu i po jego zakończeniu odpowiednio oczyszcza skórę.

Radosne chwile w egzotycznym klimacie są dla cery ogromnym wysiłkiem. Musi się wtedy zmierzyć z wiatrem, słoną wodą, podrażnieniami oraz intensywnym słońcem. W połączeniu ze zmianą temperatury, strefy czasowej oraz suchym powietrzem w samolocie, może pojawić się trądzik. Zarówno w trakcie podróży, jak i po powrocie do domu, ukojeniem będzie Cetaphil DERMACONTROL krem nawilżająco-matujący dla skóry przetłuszczającej się i trądzikowej. Dermokosmetyk posiada filtr SPF 30 i zapewnia ochronę UVA i UVB. Gwarantuje nawilżenie i efekt matujący, więc dzięki niemu skóra wygląda pięknie i zdrowo nie tylko na zdjęciach z wakacji, ale także po powrocie do codzienności.

Skóra nie lubi życia w mieście. Gorące lato w aglomeracji to raj dla rozwoju bakterii, które ją podrażniają. W trakcie najcieplejszych miesięcy, cerze przeszkadza klimatyzacja, suche powietrze w biurze lub szkole, a także kurz i smog. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce znajdują się aż 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej. Aby efekty tego zanieczyszcenia nie były widoczne na naszej skórze potrzebna jest odpowiednia dieta, zdrowy tryb życia oraz pielęgnacja dostosowana do skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.

– Przebarwienia, suchość naskórka czy zaskórniki to najczęstsze problemy skóry w okresie powakacyjnym. Aby się ich pozbyć niezbędne jest wprowadzenie kompleksowego planu pielęgnacyjnego, który obejmować powinien zarówno zabiegi kosmetologiczne, jak i bezpieczne produkty do stosowania w domu – dermokosmetyki. Te pierwsze usuną wierzchnią warstwę naskórka i rozjaśnią przebarwienia, a drugie – nawilżą skórę i podtrzymają działanie terapii gabinetowej. Jesień to najlepsza pora na zadbanie o skórę, nie zmarnujmy jej – mówi Agata Zejfer, ekspertka marki Cetaphil.