Modnie i Zdrowo

Krem do twarzy — must have w każdej kosmetyczce

19 października 2022 | Materiał Partnera
woman-applying-face-cream

Krem do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji skóry. Kosmetyk ten powinien być używany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu preparatów, które różnią się między sobą działaniem i formułą. Niektóre z nich doskonale sprawdzają się również jako baza pod makijaż, inne zaś są bardzo gęste i pełne składników odżywczych, dzięki czemu idealnie regenerują naszą skórę nocą. Jaki wybrać krem do twarzy? Podpowiadamy.

Dlaczego krem do twarzy to must have w każdej kosmetyczce?

Krem do twarzy powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Warto mieć przynajmniej dwa takie produkty — jeden przeznaczony na dzień, a drugi na noc. Dlaczego? Ponieważ w ciągu dnia potrzebujemy preparatów o lżejszej konsystencji, które szybko się wchłaniają i dobrze nawilżają skórę twarzy, a jednocześnie mogą pełnić rolę bazy pod makijaż. Taki krem musi być delikatny, nie pozostawiać tłustego filmu i nie rolować się. Z kolei kosmetyk na noc może mieć znacznie bardziej treściwą formułę, bogatą w składniki aktywne, dłużej się wchłaniać, a nawet zostawiać na twarzy lepką warstwę. Jego zadaniem jest regeneracja i odżywianie naszej skóry podczas snu.  

Jak wybrać krem do twarzy?

Krem do twarzy podobnie jak balsam do ciała powinien być przede wszystkim dobrany do potrzeb naszej skóry. Obecnie na rynku znajdziemy preparaty dedykowane zarówno posiadaczkom cery suchej, wrażliwej, normalnej, trądzikowej, tłustej, mieszanej, jak i dojrzałej. Z tego powodu przed wyborem konkretnego produktu, warto zastanowić się, czego od niego oczekujemy. Osoby, które na przykład zmagają się z trądzikiem, powinny postawić na preparaty posiadające w swoim składzie kwas salicylowy, azelainowy, glikolowy czy nadtlenek benzoilu o działaniu wysuszającym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym.

Z kolei skóra dojrzała potrzebuje nawilżenia i odbudowy. W takim przypadku warto więc postawić na produkty, które w składzie zawierają kwas hialuronowy, kolagen, elastynę czy ceramidy. Jeżeli zaś nasza cera jest wrażliwa, alergiczna czy atopowa, powinniśmy sięgać po kremy do twarzy, które są pozbawione związków komedogennych i alergenów. Najlepiej w takiej sytuacji postawić na hipoalergiczne dermokosmetyki, pozbawione alkoholu, detergentów, substancji zapachowych i barwników. Wybierając krem do twarzy, warto szczególną uwagę zwrócić na jego skład i stężenie, a także rodzaj składników aktywnych, jakie producent wykorzystał w danym preparacie, ponieważ to od nich będzie zależało końcowe działanie takiego kosmetyku.