Modnie i Zdrowo

Makijaż wet look – mocne rozświetlenie twarzy latem

5 czerwca 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Wet look to tak zwany „mokry makijaż”. Dzięki niemu nasza cera będzie wyglądać na jędrną, rozświetloną i świeżą. Ten naturalny efekt zroszenia skóry możemy uzyskać używając kosmetyków z pigmentami mocno odbijającymi światło.

„Mokry makijaż” to lekki i  prosty sposób na podkreślenie naszej urody, szczególnie latem. Nadaje efekt błyszczących policzków, powiek, ust, czoła i nosa. Zarezerwowany jest jednak dla osób o idealnej cerze, bo rozświetlacze uwypuklają niedoskonałości i nierówności skóry. Przed wykonaniem wet looku koniecznie trzeba oczyścić twarz peelingiem.

Policzki muśnięte słońcem

Po użyciu ulubionego podkładu, najlepiej rozświetlającego, oraz nałożeniu na kości policzkowe różu lub bronzera, należy nanieść rozświetlacz (nad linią bronzera lub różu). Pociągnięcia pędzla powinny być skierowane na zewnątrz ku górze. Aby uzyskać optymalny efekt zroszenia można rozświetlić także łuki brwiowe, nos, brodę i łuk kupidyna (zagłębienie nad górną wargą).

Kuszące, pełne blasku usta

Efekt wet look na ustach najszybciej można uzyskać malując je błyszczykiem. Im gęstsza konsystencja produktu, tym lepiej. Dla długotrwałego efektu warto wcześniej nałożyć na usta odrobinę podkładu i szminki z mieniącymi się drobinkami

Efekt mokrej powieki

Uzyskamy go za pomocą eyeglossów, czyli cieni do powiek w kremie lub musie z dużą ilością rozświetlających drobinek. Najlepiej nakładać je na produkty wodoodporne, wtedy efekt błyszczenia i głębia koloru będą intensywniejsze.

Total wet look

Z „mokrym makijażem” idealnie komponuje się uczesanie w takiej samej stylistyce. Jak uzyskać efekt „mokrej fryzury”? Wystarczy zaczesać kosmyki do tyłu używając dużej ilości dumy do stylizacji lub mocno utrwalającego żelu. Na koniec można spryskać ciało mgiełką z mieniącymi się drobinkami.