Modnie i Zdrowo

Markiza tarasowa, pergola czy parasol. Jakie zadaszenie sprawdzi się u nas najlepiej

15 marca 2024 | Źródło: SURMA SYSTEMS

MARKIZA - SURMA SYSTEMS

Upalne słońce czy nagłe opady są niestraszne, gdy ma się ochronę nad głową. Na rynku dostępnych jest jednak wiele opcji. Analizujemy, jakie wady i zalety mają popularne rozwiązania, i co będzie dobrym wyborem – markiza tarasowa, pergola czy parasol!


Aranżujesz miejsce wypoczynku przy domu i zastanawiasz się, jak je zabezpieczyć? Z pewnością potrzebne będzie zadaszenie. Nie wiesz jednak, na który wariant się zdecydować? Dowiedz się, co najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku – markiza tarasowa, pergola czy parasol!

Markiza tarasowa, pergola czy parasol – co wybrać?

Wiele osób ma dylemat: „markiza tarasowa, pergola czy parasol?”. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego zanim podejmie się decyzję, dobrze jest je poznać. Po krótce omówimy każdą opcję.

Markizy tarasowe zakłada się w bardzo prosty sposób. Mogą być zamontowane bez kasety, w kasecie albo tzw. półkasecie. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ma się dość ograniczone miejsce czy warunki (np. podłoże) uniemożliwiają postawienie bardziej rozbudowanej architektury. Stylowo wyglądają i dają dobrą ochronę przed słońcem czy opadami. Kiedy są nieużywane, można je zwinąć. Niestety, w przypadku silnego wiatru trzeba niezwłocznie jest złożyć, ponieważ łatwo da się je uszkodzić.

Parasole tarasowe to najtańsza opcja. Można postawić je na klasycznej podstawie albo zamontować przy ścianie, na specjalnym wysięgniku. Są jednak zdecydowanie najmniej trwałe a także sprawdzą się wyłącznie w przypadku mniejszego tarasu. Jeśli mają osłonić większą przestrzeń, konieczny jest zakup kilku sztuk, co nie zawsze dobrze będzie wyglądać i raczej będzie mało praktyczne.

Pergola tarasowa to droższy wariant, ale jest najbardziej profesjonalną konstrukcją. Równie dobrze sprawdzi się na małym, jak i dużym terenie. Gwarantuje pewne, solidne zabezpieczenie. Świetnie wygląda, chociaż dla niektórych minusem mogą być słupki podtrzymujące dach.

VERONA - SURMA SYSTEMS

Czy pergola tarasowa jest najlepszym zadaszeniem?

Powyższe porównanie mogłoby sugerować, że pergola tarasowa jest najlepszym zadaszeniem. Rzeczywiście, taka konstrukcja jest najbardziej uniwersalna, praktyczna i solidna. Problemem może być cena, ale jak najbardziej opłaca się zainwestować w takie udogodnienie. Dzięki temu da się bowiem w pełni wykorzystać taras, tworząc idealne miejsce do wypoczynku. Do tego można na wiele różnych sposobów je zaaranżować, wykorzystując m.in. pnące rośliny, sznury lampek, girlandy itp.

Na pergoli tarasowej dodatkowo da się zamontować wiele ciekawych akcesoriów, m.in. oświetlenie LED, system audio, promienniki ciepła czy ścianki boczne (np. szklane lub rolety SCREEN). Każdy dodatek zwiększa jej funkcjonalność. Pergola to znacznie więcej niż zadaszenie – to prawdziwy azyl dla każdego, kto jest spragniony spokoju i relaksu.

Dlaczego warto zdecydować się na pergolę tarasową na zamówienie?

Zakup takiej instalacji wydaje się ciekawą perspektywą? Zanim zacznie się sprawdzać dostępne oferty, warto wziąć pod uwagę pergolę tarasową na zamówienie. Jest to oczywiście większy wydatek, ale wtedy ma się pewność, że każda złotówka zostanie dobrze wydana. Razem z producentem można stworzyć idealną konstrukcję, która będzie solidna, funkcjonalna, a do tego pięknie dobrana do elewacji, ogrodu i otoczenia.

Udało Ci się już rozstrzygnąć, co będzie najlepsze – markiza tarasowa, pergola czy parasol? Jeżeli jesteś przekonany do zakupu profesjonalnej konstrukcji, zamów model najwyższej jakości. Sprawdź ofertę Surma!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: Montaż pergoli tarasowej