Modnie i Zdrowo

Taras z pergolą – dlaczego warto ?

11 kwietnia 2024 |

Taras z pergolą

Marzysz o tym, by relaksować się z filiżanką kawy czy pysznym drinkiem na własnym tarasie? Wypoczynek na zewnątrz jest tym przyjemniejszy, im bardziej dostosowuje się go do swoich oczekiwań. Z tego względu niezwykle przydatnym udogodnieniem jest dodatkowe zadaszenie. Wyjaśniamy dlaczego warto zdecydować się na taras z pergolą!

Jesteś właśnie na etapie projektowania aranżacji przydomowej przestrzeni albo planujesz większe zmiany w ogrodzie? Jeśli chcesz wybudować taras, koniecznie weź pod uwagę najnowsze trendy. Zadaszone instalacje są nie tylko niezwykle estetyczne, ale też praktyczne. Dowiedz się, jak sprawdza się taras z pergolą!

Taras z pergolą – jak wygląda?


Taras z pergolą to wyjątkowo efektowna konstrukcja. Twarde podłoże oraz zadaszenie sprawiają, że można w najbardziej wygodny i przyjemny sposób spędzać czas na świeżym powietrzu. Instalacja tego typu nie bez powodu jest jednym z najgorętszych trendów we współczesnej architekturze. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce w pełni korzystać z ogrodu. Do tego prezentuje się niezwykle stylowo oraz ciekawie urozmaica bryłę budynku.

Tarasy z pergolą przyjmują najróżniejsze formy. Najczęściej wykonuje się je z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Zadaszenia mogą być też szklane, aluminiowe lub materiałowe. W zależności od wybranego projektu, konstrukcja jest jedynie delikatnym uzupełnieniem albo wyrazistą, oryginalną instalacją. Bardzo modne są minimalistyczne, neutralne modele, ale dużą popularnością cieszą się też efektowne aranżacje w stylu rustykalnym czy glamour. W praktyce można z powodzeniem dopasować je zarówno do nowego, jak i starego budownictwa.

Jak sprawdza się taras z pergolą?


Taras z pergolą jest spełnieniem marzeń każdego, kto chce w spokoju relaksować się przy własnym domu. Jak najbardziej można także zamontować go w innym miejscu, m.in. przy restauracji, kawiarni czy hotelu. Doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach. Jest równie praktyczny podczas m.in. samotnego czytania książki w leniwą niedzielę, rodzinnej, świątecznej kolacji czy spontanicznej imprezy ze znajomymi.

Na tarasie z pergolą można łatwo osłonić się przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagłymi opadami atmosferycznymi. Jeśli dodatkowo zamontuje się w nim boczne rolety SCREEN, będzie chronić przed wiatrem, owadami, chłodem, hałasem czy spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Wszystkie osłony mogą być sterowane automatycznie, dlatego wystarczy kliknąć, by dostosować warunki do swoich potrzeb.

Przy tym dobrze wykonany taras z pergolą jest wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją. Jeśli do jego zbudowania wykorzystane zostaną jedynie materiały najlepszej jakości, przez wiele długich lat zachowa niezmieniony wygląd. Będzie odporny na promieniowanie UV, silne podmuchy wiatru, gwałtowne ulewy, wysokie i niskie temperatury itp. Do tego jego konserwacja nie powinna sprawiać żadnych kłopotów – wystarczy co jakiś czas oczyścić instalację myjką ciśnieniową.

Dlaczego warto zainwestować w taras z pergolą?


Taras z pergolą sprawi, że będziesz znacznie częściej spędzać czas na zewnątrz. Skutecznie zachęci do tego też dzieci czy nawet najbardziej upartych domatorów. Jeśli ciekawie go zaaranżujesz, stworzysz idealne miejsce na relaks i spotkania z bliskimi. W ten sposób wzmocnisz kontakt z naturą, wyciszysz się oraz wypoczniesz.

Kiedy podejmiesz decyzję o inwestycji w taras z pergolą, koniecznie zamów go na wymiar. Idealnie dopasujesz go do swoich oczekiwań i gustu, a także będziesz mieć szansę dodatkowo go wyposażyć. Instalację możesz wzbogacić nie tylko o rolety, ale też m.in. promienniki ciepła, oświetlenie LED czy system audio.

Taras z pergolą to niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie. Chcesz ciekawie zaaranżować ogród lub przydomową przestrzeń, przystosowując ją do swoich potrzeb? Sprawdź ofertę Systemysurma.pl, by wybrać idealny wariant dla siebie!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: Montaż pergoli tarasowej