Modnie i Zdrowo

Nowoczesne zadaszenie tarasu – na co warto postawić?

15 lutego 2024 | Źródło: SURMA SYSTEMS

Nowoczesne zadaszenie tarasu

Modny, funkcjonalny taras to marzenie wielu osób. Zastanawiasz się, jak go zaaranżować, by móc w pełni wykorzystać jego potencjał? Dodatkowa konstrukcja sprawi, że będzie można spędzać na nim czas znacznie częściej i przyjemniej. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze nowoczesne zadaszenie tarasu!

Jeśli wypoczynek ma być udany, duże znaczenie ma otoczenie – nie tylko panujące w nim warunki, ale też jego wygląd. O obie kwestie jak najbardziej można zadbać także na zewnątrz., tworząc perfekcyjny azyl, w którym można w pełni się zrelaksować. Jak to zrobić? Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w nowoczesne zadaszenie tarasu i jaką konstrukcję wybrać!

Nowoczesne zadaszenie tarasu, czyli jakie?

Nowoczesne zadaszenie tarasu przede wszystkim powinno być funkcjonalne. Oznacza to, że musi po prostu dobrze spełniać swoją rolę. Na zewnątrz chroni przed promieniami słonecznymi, a także nagłymi opadami. Dzięki temu pozwala przebywać na świeżym powietrzu także wtedy, gdy warunki pogodowe niekoniecznie temu sprzyjają, np. w czasie upału albo gdy cały dzień powtarzają się przelotne deszcze.

Do tego dobrze, by zadaszenie było proste w obsłudze (np. sterowane automatycznie, zdalnie) oraz konserwacji, a także odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Trzeba bowiem pamiętać, że promieniowanie UV, wilgoć, zmienne temperatury, zanieczyszczenia organiczne i inne zagrożenia każdego dnia mają wpływ na jego stan. Solidne wykonanie i odporne materiały gwarantują długą żywotność.

Bardzo ważnym zagadnieniem, branym pod uwagę przy wyborze nowoczesnego zadaszenia tarasu, powinien być też oczywiście jego design. Estetyka ma ogromny wpływ na samopoczucie. Aranżując taras trzeba mieć na względzie wygląd elewacji, bryłę budynku itp. Znaczenie ma także układ ogrodu i otoczenia. Wszystko powinno tworzyć spójną całość lub odważną, eklektyczną, ale przemyślaną kompozycję. Aktualnie najmodniejsze są nie tylko elegancko minimalistyczne projekty, ale też bardziej „naturalne”, nawiązujące do stylu boho, prowansalskiego, rustykalnego, skandynawskiego czy kolonialnego.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Istnieje wiele wariantów zadaszenia tarasu. Popularne są różne rodzaje parasoli, ale też markizy i pergole. Jeśli jednak chce się wybrać naprawdę praktyczne, wygodne, wytrzymałe i efektowne rozwiązanie, najlepiej sprawdzi się ostatnia opcja, czyli profesjonalnie wykonana konstrukcja.

Jak pergola tarasowa uprzyjemni chwile spędzone na tarasie?

Pergola tarasowa jest stabilną, niezawodną ochroną przed słońcem, deszczem, ale też wiatrem, chłodem, spojrzeniami sąsiadów, natrętnymi owadami itp. Kiedy zamontuje się w niej ścianki boczne (rolety SCREEN lub przeszklenia), pozwala w prosty sposób stworzyć idealne warunki do wypoczynku, niemalże przez cały rok.

Nowoczesne zadaszenie tarasu powinno być maksymalnie zautomatyzowane, a pergola jak najbardziej to umożliwia. W takiej konstrukcji można sterować zdalnie dachem (dodatkowo system pogodowy może sam reagować na warunki na zewnątrz), roletami SCREEN, ale też da się zamontować szereg innych udogodnień. Niezwykle przydatne są m.in. oświetlenie LED, system audio czy promienniki ciepła.

Dlaczego warto zamówić pergolę tarasową na wymiar?

Niezależnie od tego, czy ma się już jasną wizję tego, jak powinno wyglądać nowoczesne zadaszenie tarasu, czy dopiero szuka się inspiracji, najrozsądniej jest wybrać producenta wykonującego pergole tarasowe na zamówienie. Wtedy można we współpracy z fachowcami stworzyć idealny projekt, które będzie praktyczny, a do tego stanie się piękną ozdobą domu i ogrodu. Taki zakup wiąże się niewątpliwie z większymi wydatkami, ale warto potraktować to jako inwestycję w najlepszy możliwy produkt – piękny, wytrzymały i użyteczny.

Nowoczesne zadaszenie tarasu daje szereg możliwości w zakresie relaksu na zewnątrz. Poszukujesz innowacyjnych rozwiązań? Zapoznaj się z ofertą Surma i wybierz idealną pergolę tarasową!

Więcej informacji na temat pergoli SURMA SYSTEMS uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: Jak pergola tarasowa uprzyjemni chwile spędzone na tarasie?