Modnie i Zdrowo

I ty możesz poczuć się pięknie. Powstał charytatywny kalendarz

1 lutego 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Dagny Cipora. Fot. Archiwum Instytutu Piękna IP Cliniq

Instytut Piękna IP Cliniq w Rzeszowie przygotował niepowtarzalny, charytatywny kalendarz, ozdobiony fotografiami znanych mieszkańców Podkarpacia, m.in. Basi Olearki, Edyty Dedek, Dagny Cipory czy Sylwestra Stabryły. Cel jest szczytny. Pieniądze ze sprzedaży kalendarzy mają pomóc kobietom zmagającym się z nowotworem piersi. Zdjęcia są nietuzinkowe, a zmysłowe modelki i modele prezentują się wręcz doskonale.


Pomysłodawczynią kampanii „Świadomi piękna” jest Edyta Dedek, dyrektor Instytutu Piękna IP Cliniq w Rzeszowie. Jak podkreśla, kalendarz powstał, by udowodnić, że piękno to nie tylko estetyka, ale radość, spełnienie i przede wszystkim akceptacja samego siebie.

– Można to osiągnąć łącząc dbałość o kondycję fizyczną i wygląd zewnętrzny, ale również troszcząc się o stan ducha i umysłu. Piękni ludzie świadomie dbają o siebie i świat, który ich otacza. Dzielą się tą niesamowitą energią z innymi. Piękno stanowi esencję ich życia – mówi Edyta Dedek, dyrektor Instytutu Piękna IP Cliniq w Rzeszowie.

W kalendarzu można obejrzeć fotografie 12 znanych osób z Rzeszowa. Prezentują swoje sylwetki, m.in. w zmysłowej, koronkowej bieliźnie i odważnych pozach. Wszystko okraszone jest buduarową, sensualną scenerią w wydaniu glamour.

– Ważne, by zrozumieć, że piękno jest dla każdego. Warto o nie zawalczyć i wyeksponować. Świat jest dość ponury, dobrze jest wiec go nieco rozweselić i nadać mu kolorów. Każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego, co warto podkreślić. Wygląd zewnętrzny wpływa na nasze samopoczucie. Dusza i ciało są ze sobą nierozerwalnie złączone i tylko jako całość stanowią o naszym pięknie – podkreśla Basia Olearka, projektantka mody.

Basia Olearka. Fot. Archiwum Instytutu Piękna IP Cliniq

Kalendarzowy styczeń rozpoczyna Konrad Poźniak, rzeszowski model. Luty to miesiąc Delfiny Przeszłowskiej- Byjoś oraz Bartłomieja Byjośa, duetu akrobatycznego. Marzec należy do Beaty Czekańskiej, finalistki Miss Earth Poland 2018. Kwietniową kartę kalendarza zdobi podobizna Karoliny Dańczyszyn, inspicjentki w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Maj to piękno w wydaniu Klaudii Pustkowskiej, finalistki Miss Polski 2018. Na czerwcowej okładce rozgościła się Małgorzata Tarnawska z butiku „Kobiecowo”. Lipiec należy do modelki Olhy. W sierpniu zachwyca Edyta Dedek, dyrektor Instytutu Piękna IP Cliniq. Wrześniowa fotografia przedstawia Sylwestra Stabryłę, malarza i grafika. Październik to czas Delfiny Przeszłowskiej- Byjoś, akrobatki. Listopad ma piękną twarzą Basi Olearki, projektantka mody. Rok zamyka grudzień z Dagny Ciporą, aktorką i wokalistką z Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

 Sylwester Stabryła. Fot. Archiwum Instytutu Piękna IP Cliniq

– Dzisiaj wiele osób ma problem z akceptacją siebie samego. Dzięki sesjom w kalendarzu, chcemy im uzmysłowić, że najważniejsze są nasze relacje, emocje i pozytywne nastawienie do życia. Jeśli poukładamy sobie to wszystko w głowie, poczujemy się piękniejsi i po prostu szczęśliwsi. Każdy z nas może czuć się piękny, musi w to tylko uwierzyć – dodaje Bartłomiej Byjoś, akrobata.

Pieniądze zebrane ze sprzedaży kalendarzy zostaną przekazane „Rzeszowskiemu Klubowi Amazonek”. To stowarzyszenie, które wspiera i rehabilituje kobiety zmagające się z nowotworem piersi w różnym stadium. Przygotowuje je do walki z chorobą, poprzez różne prelekcje i rehabilitacje. Członkowie stowarzyszenia udowadniają kobietom, że piękno tkwi w każdej z nich, bez względu na chorobę.

Kalendarze dostępne są w placówkach Centrum Medycznego Medyk na terenie całego Podkarpacia. Można je też nabyć w recepcji IP Cliniq przy al. Rejtana 53. Koszt jednego egzemplarza to 25 zł.