Modnie i Zdrowo

W Rzeszowie otwarto IP Cliniq. Będą operować znani chirurdzy plastyczni

4 grudnia 2017 | Redakcja

Fot. Tadeusz Poźniak

Najnowszy adres na mapie ośrodków chirurgii plastycznej w Polsce to IP Cliniq Instytut Piękna w Rzeszowie. Jego założyciel – Stanisław Mazur – od 28 lat prowadzi na Podkarpaciu sieć placówek pod szyldem Centrum Medyczne „Medyk”. Dzięki podjęciu współpracy z uznanymi w Polsce specjalistami chirurgii plastycznej, chce stworzyć w regionie ośrodek, który nie tylko zaoferuje zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, ale także operacje plastyczne w najwyższym standardzie.  

Reflektory i czerwony dywan wiodły w piątkowy wieczór gości imprezy przygotowanej z okazji otwarcia IP Cliniq na IV piętro CM „Medyk” przy ul. Rejtana 53. Były złote balony, wstęga i moc atrakcji – od pokazu mody Basi Olearki, poprzez wokalne popisy małej gwiazdy, koncert na harfie, barmańskie show i magiczne niespodzianki. Wszystko jako dodatek do wędrówki po gabinetach Instytutu Piękna, wypełnionych najnowszą aparaturą wykorzystywaną w kosmetologii i medycynie estetycznej, będącej skutecznym sojusznikiem w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami, tłuszczem i innymi utrapieniami estetów i miłośników piękna. Klinika oferuje pełen wachlarz zabiegów – od drobnej kosmetyki, jak pedicure i manicure, poprzez pielęgnacyjne z zakresu tzw. kosmetyki białej, po medycynę estetyczną prowadzoną przez lekarzy specjalistów oraz chirurgię plastyczną i zabiegi operacyjne, związane z plastyką nosa, uszu, korektą powiek, liftingiem, pomniejszaniem i powiększaniem piersi, plastyką brzucha itd.

Fot. Tadeusz Poźniak

Instytut powstał przy Centrum Medycznym „Medyk”, ale jest kreowany na osobną spółkę. „Medyk” istnieje już 28 lat. To rodzinna firma, która zatrudnia 700 pracowników, posiada 25 placówek i 80 punktów pobrań w różnych miastach Podkarpacia. – To firma rodzinna – podkreślał Stanisław Mazur, lekarz kardiolog, prezes i założyciel  CM „Medyk”, zanim przeciął wstęgę IP Cliniq razem z żoną Jolantą Mazur, również lekarzem – kardiologiem dziecięcym, Edytą Dedek, dyrektorem IP Cliniq oraz Joanną Znamirowską-Pałką, która zaprojektowała wnętrza tego wyjątkowego miejsca. Kremowe ściany, dywanowe wykładziny, dyskretne złocenia i pyszniące się na ścianach kwiaty pasują do najwyższej półki usług, do jakiej aspiruje to miejsce. – Chcemy świadczyć usługi także z zakresu  chirurgii plastycznej na najwyższym poziomie, stworzyć w Rzeszowie ośrodek, do którego będą przyjeżdżać pacjenci z całej Polski i z zagranicy  – zapewniał doktor Mazur, przedstawiając filary, na której ma się oprzeć ta część działalności IP Cliniq – dr. n. med. Łukasza Drozda oraz lek. med. Piotra Drozdowskiego.

Fot. Tadeusz Poźniak

Dr Piotr Drozdowski, zajmujący się chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną od 2007 roku pracuje także w Klinice i Oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju i jest pierwszym specjalistą chirurgii plastycznej w Polsce, który został członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Dr Łukasz Drozd to specjalista chirurgii plastycznej, lekarz medycyny estetycznej oraz ekspert leczenia żywieniowego, z którego talentu i umiejętności korzysta wielu znanych celebrytów. Obaj należą do biegłych sądowych z zakresu chirurgii plastycznej.

– Aby zostać chirurgiem plastycznym, przede wszystkim trzeba znać angielski, bo wszystko najważniejsze na ten temat napisano właśnie w tym języku – zdradził dr Łukasz Drozd obecny na otwarciu IP Cliniq. – Operujemy na wszystkich okolicach ciała, od głowy po narządy płciowe, i w każdym wieku – od niemowląt po osoby dorosłe. Zdarza mi się upiększać celebrytów, ale nie mogę zdradzić, kogo. Moja współpraca z IP Cliniq to pewno w Rzeszowie transfer roku, ale przekonała mnie wizja Stanisława Mazura i możliwości tego miejsca.

– W partnerstwie ze Szpitalem im. św. Rodziny w Rudnej Małej i Hotelem Arłamów oraz Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka tworzymy atrakcyjny pod każdym względem ośrodek chirurgii plastycznej – tłumaczył założyciel IP Cliniq.

IP Cliniq, fot. Tadeusz Poźniak

W Rzeszowie odbywać się będą konsultacje z chirurgami, pełna diagnostyka. Zabiegi będą przeprowadzane na miejscu, a także w szpitalu w Rudnej Małej. Rekonwalescencję pacjent będzie mógł kontynuować w Hotelu Arłamów.

– Już w czerwcu zorganizujemy w Centrum G2A Arena w Jasionce ogólnopolską konferencję „Zdrowie i piękno ciała ludzkiego”, a za półtora roku kolejną – już o randze międzynarodowej, z udziałem chirurgów z USA, Wiednia i Londynu. Będzie transmisja operacji na żywo. Zamierzam też zaprosić Angelinę Jolie i Ivankę Trump, którą poznałem, kiedy jeszcze była małą dziewczynką – oznajmił Stanisław Mazur. – Trzymajcie kciuki, żeby się udało.