Modnie i Zdrowo

Ultradźwięki niczym nieoperacyjny lifting twarzy?!

24 kwietnia 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Archiwum Keramed

Kiedyś zabieg liftingu twarzy z zastosowaniem ultradźwięków kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych. W związku z tym, dyskusyjny był stosunek ceny, do uzyskanych efektów i ich trwałości. Obecnie ceny są znacznie niższe, a dzięki temu zabieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ultradźwięki wykorzystywane są już nie tylko do liftingu szyi i twarzy, ale także do poprawy wyglądu całego ciała.

Metodę skupionej wiązki ultradźwięków HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), zdefiniowano już pod koniec pierwszej połowy ubiegłego wieku. W latach dziewięćdziesiątych, prowadzono testy kliniczne jej zastosowania w leczeniu raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. W dermatologii i medycynie estetycznej, funkcjonuje dopiero od kilku lat. Cieszy się jednak coraz większym zainteresowaniem. Nazywane jest „nieoperacyjnym liftingiem twarzy”.

Ultradźwięki w medycynie estetycznej

Działanie urządzenia, wykorzystującego technologię HIFU, opiera się na zogniskowanych ultradźwiękach o dużym natężeniu, które w sposób termiczny i mechaniczny oddziałują na tkanki. Wytwarzana przez aparat fala dźwiękowa, stymuluje procesy naprawcze, powodując tarcie komórek, a następnie ich przegrzanie. Prowadzi to do skracania się i skręcania włókien kolagenu, co zwiększa napięcie i pogrubia skórę. Można powiedzieć, iż fala ta „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia.

Archiwum Keramed

– Kiedyś zabieg tą metodą na całą twarz, kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych, przez co był nieosiągalny dla większości zainteresowanych nią osób – podkreśla lek. med. Grzegorz Markowicz, właściciel gabinetu medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu. – W związku z tym, dyskusyjny był stosunek ceny, do uzyskanych efektów i ich trwałości. Na szczęście obecnie terapia ta kosztuje znacznie taniej, co podwójnie zadawala pacjentów.

Zalety zabiegu metodą HIFU

Mówi się o nim, że jest zabiegiem „lunchowym”, gdyż zaraz po jego wykonaniu, bez żadnych obaw można wrócić do normalnego życia. – Na obszarze poddanym leczeniu, przez godzinę lub dwie, utrzymuje się jedynie lekkie zaróżowienie – wyjaśnia specjalista medycyny estetycznej. – Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, ale na pełen efekt, trzeba zaczekać trzy miesiące. Rezultaty kuracji, utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy. Ponadto zabieg wykonuje się jednorazowo i nie wymaga on znieczulenia

Falę ultradźwiękową wykorzystać można w celu:

-odmłodzenia skóry twarzy i szyi, zwiększenia jej napięcia

-poprawy owalu twarzy (likwidacja tzw. „chomików”)

-przeciwstarzeniowo, likwidacja bruzd i zmarszczek

-wyszczuplenia tzw. „podwójnego podbródka”

– uniesienia brwi.

W przypadku,  gdy aparat wyposażony jest w dodatkową głowicę, może być stosowany nie tylko na twarz i szyję, ale również na ciało. – Pozwala to na znaczne rozszerzenie obszarów, które można poddać terapii –  podkreśla właściciel gabinetu medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu. – Dzięki temu, za pomocą HIFU można poprawić jakość skóry na ciele, zwiększyć napięcie skóry na brzuchu czy ramionach, zredukować tkankę tłuszczową na udach i talii, a także zlikwidować cellulit.