Modnie i Zdrowo

Okna do nowego domu

11 kwietnia 2023 | Źródło informacji Internorm

Co muszę wziąć pod uwagę na etapie projektowania i budowania?
Aby zagwarantować doskonałą jakość życia w nowym budynku, ważne jest, aby zawczasu zadać sobie właściwe pytania i uwzględnić ważne czynniki. Oszczędzi to czas i zmartwienia podczas budowy domu.

Dzięki naszym wskazówkom na temat okien do nowego budynku i rekomendacjom dotyczącym wyboru odpowiednich okien do Twojego nowego domu lub mieszkania – zwłaszcza w zakresie izolacji termicznej – masz gwarancję, że bezpiecznie zrealizujesz marzenie o własnym domu.

Rozporządzenie o oszczędzaniu energii określa całkowite zużycie energii w domu lub mieszkaniu. Według aktualnych przepisów maksymalna wartość U wynosi tutaj 1 W/m²K jako wartość graniczna. Dlatego warto się na tym zorientować.

Domy pasywne zwykle wykorzystują promieniowanie słoneczne do generowania energii zamiast konwencjonalnych systemów grzewczych. Dlatego kluczowe znaczenie ma miejsce montażu okien. Najbardziej efektywne jest montowanie dużych okien od strony słonecznej, a tym samym oszczędność przeszkleń od strony północnej. Nie należy przekraczać współczynnika U 0,80 W/m²K dla okien do domów pasywnych

Domy zeroenergetyczne:
Domy zeroenergetyczne mają najlepszy bilans energetyczny, ponieważ zużywają tyle samo energii, ile generują. Dlatego odpowiednie okno jest tutaj niezbędne.

Domy z dodatnim bilansem energetycznym: Ten typ domu to więcej niż zerowy bilans energetyczny. To taki dom, w którym przy normalnym użytkowaniu domu wytwarza się więcej energii niż zużywa. Energię wytworzoną przez taki dom właściciel może na bieżąco sprzedawać do lokalnej sieci. Rozporządzenie w sprawie izolacji dla domu pasywnego dotyczy również domu dodatnio-energetycznego. Główna różnica polega na tym, że dom plus z dodatnim bilansem energetycznym jest rozbudowywany o dodatkowe technologie, np. systemy fotowoltaiczne.

Idealne okna do Twojego domu
Twój własny dom jest wyrazem Twojej osobowości, a zatem również ekspresją Twojego stylu. Jest wiele sposobów na zaprojektowanie domu: nowoczesny lub klasyczny, prosty lub zabawny. Dla każdego typu mamy odpowiednie okno!
Dużo światła dziennego jest szczególnie ważne dla komfortu i zdrowia. W przeciwieństwie do sztucznego światła wspiera dobre samopoczucie i jakość życia. Zanim zaczniesz planować, zastanów się, ile światła potrzebujesz w każdym pomieszczeniu.

Twój partner handlowy Internorm z przyjemnością pomoże Ci w doborze okien. Jednak przed wizytą konsultacyjną zastanów się nad następującymi punktami:

TWORZYWO OKIENNE
PCV, PCV z aluminium, drewno z aluminium lub połączenie tych opcji w różnych pomieszczeniach. Nie musisz koniecznie decydować się na jeden materiał okienny. Jeśli np. ze względu na wilgoć wolisz w łazience PCV od wewnątrz, ale drewno w salonie, to nie ma problemu. Okna Internorm można doskonale ze sobą łączyć, ponieważ z zewnątrz wyglądają dokładnie tak samo ze względu na identyczną nakładkę aluminiową zarówno w oknach PCV-aluminiowych, jak i drewniano-aluminiowych.

MOŻLIWOŚCI PROJEKTOWE
Kolorowe, jednobarwne, okrągłe, skośne, z kratami, dwuskrzydłowymi, drzwiami balkonowymi, drzwiami przesuwnymi, oknem panoramicznym, dużymi przeszkleniami lub zwykłym kwadratowym oknem, możliwości są ogromne. Ty decydujesz, jak powinno wyglądać Twoje indywidualne okno.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO
Potrzebujesz elementów zabezpieczających przed dziećmi, takich jak blokowane uchwyty, zabezpieczenie przed upadkiem lub okno, które można tylko uchylić? Okna, które nie musi być otwierane podczas wietrzenia lub które ma już wbudowane skuteczne zabezpieczenia okien? Zapytaj swojego partnera handlowego Internorm.

ŻALUZJE, ROLETY I MOSKITIERY
Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe – decyzja często jest trudna. Główne pytanie to: ile światła potrzebuję w pomieszczeniu. W każdym razie oba mogą być połączone z ochroną przed owadami i są wstępnie montowane bezpośrednio na oknie. Jeśli nie ma miejsca na ochronę przeciwsłoneczną, wybierz okno kompozytowe. Roleta montowana jest w oknie pomiędzy szybami.

IZOLACJA TERMICZNA I OCHRONA PRZED HAŁASEM
Czy poziom hałasu w Twojej okolicy jest wysoki i denerwujący, czy też mieszkasz w cichej, zielonej okolicy? Mieszkasz w zacienionym miejscu lub w dobrze nasłonecznionym miejscu? Potencjał oszczędności energii dzięki oknom termoizolacyjnym może tutaj mieć duże znaczenie.

GWARANCJE, INSTALACJA, KONSERWACJA
Okna to dobra inwestycyjne, dlatego ważne są wieloletnie gwarancje i wysokiej jakości montaż. Porównaj oferty, a także zapytaj o profesjonalną konserwację okien.
Okno pasujące do naszego wymarzonego domu

ZDANIEM DANIELI I MARKUSA
Przez długi czas tworzyliśmy wizje w swojej głowie i marzyliśmy o własnym domu. Teraz zrealizowaliśmy nasze marzenie. Najwyższa jakość w najlepszej cenie była dla nas ważna we wszystkich obszarach. Szczególnie cieszą nas okna. Rama okienna jest bardzo wąska, a powierzchnia szkła wydaje się jeszcze większa. W domu jest dużo światła i nawet pokoje z małymi oknami wyglądają na jasne i przyjazne. Okna i drzwi tarasowe zostały wykonane dokładnie według naszych pomysłów – na wymiar i w wybranym kolorze.

Wybór okna
Daniela i Markus wybrali KF 310, który jest dostępny w wielu kształtach i może być zaprojektowany w wielu kolorach. Za oknem KF 310 przemawiało również dobre bezpieczeństwo i łatwość czyszczenia okna.

SPRAWDŹ OKNA INTERNORM

Więcej informacji na temat okien Internorm uzyskają Państwo w salonie firmy Internorm Rzeszów zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 510 146 951, e-mail: internorm@bemares.pl, https://oknainternorm.pl/

Foto: INTERNORM