Modnie i Zdrowo

Pięć sprawdzonych sposobów na przedświąteczne porządki

12 kwietnia 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Fot. Pixabay

Okres przed świętami Wielkanocnymi to moment, kiedy wiele osób decyduje się na generalne porządki. Jednak kompleksowe sprzątanie to dość skomplikowany proces, wymagający odpowiedniego planu. Razem z marką Electrolux, podpowiadamy, jak ułatwić sobie przedświąteczne porządki przy pomocy kilku prostych zasad.

Generalne porządki warto zacząć od sporządzenia planu, który pozwoli rozłożyć zadania na kilka dni. Dzięki temu łatwiej nam będzie zabrać się za wykonanie wszystkich czynności porządkowych. Sprzątanie można podzielić na poszczególne pomieszczenia, tworząc listę czynności do wykonania w każdym z nich. Na wiosnę powinniśmy wyczyścić szafki kuchenne i pozbyć się przeterminowanej żywności. Warto także uprać tekstylia – poduszki, zasłony, koce czy dywany. Wszystkie te obowiązki wydają się pracochłonne, ale odpowiednio przygotowany plan oraz nowoczesna technologia sprawią, że sprzątanie okaże się „bułką z masłem”.

Czwartek – na pierwszy ogień najtrudniejsze miejsca

Przedświąteczne sprzątanie to czas, kiedy powinniśmy dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc. Bezprzewodowy odkurzacz Electrolux Pure F9, dzięki regulowanej teleskopowej rurze, usunie brud z wszystkich zakamarków, takich jak karnisze, lampy czy narożniki przy suficie. Przesuwany korpus urządzenia pozwoli także na dokładne posprzątanie powierzchni pod meblami. Dodatkowo, za pomocą wyciąganego i elastycznego węża będziemy w stanie posprzątać wnętrza szafek i szuflad.

Piątek – zapewnij sobie zdrową przestrzeń

Uporządkowany dom jest gwarancją lepszego samopoczucia domowników. Jednym z elementów, gwarantującym nam zdrowe i przyjazne warunki do mieszkania jest czyste powietrze. Przedświąteczne porządki to odpowiedni czas, żeby zadbać o rośliny lub dokupić nowe, wszystko po to, by oczyścić powietrze. Z pewności pomoże w tym odkurzacz Pure F9. Podczas wiosennych porządków będziemy mogli dokładnie odświeżyć materace czy dywany, zapewniając sobie przy tym zdrowsze, czystsze powietrze.

Sobota – pamiętaj o oknach

Okna powinny być dokładnie umyte przynajmniej raz w roku. W wielu domach ma to miejsce właśnie przed świętami Wielkanocnymi. Tradycyjne metody mycia okien są skuteczne, zajmują jednak dużo czasu i wymagają sporej wprawy. Przy pomocy myjki do okien i powierzchni płaskich Electrolux Well S7 wyczyścimy okna w prosty sposób, nie pozostawiając przy tym smug ani zacieków. Urządzenie gwarantuje skuteczność i wygodę użytkowania – ergonomiczny kształt umożliwia łatwe mycie, nawet trudno dostępnych miejsc. Z kolei duży zbiornik na brudną wodę nie wymaga częstego opróżniania i jest przystosowany do czyszczenia w zmywarce. Myjka zachowuje wysoką efektywność przez długi czas przy jednocześnie cichej pracy – poziom hałasu wynosi jedynie 60 dB. Mycie okien przy użyciu urządzenia Electrolux WellS7 trwa 3 razy krócej niż w przypadku tradycyjnych metod.