Modnie i Zdrowo

Pierwsze centrum outletowe na Podkarpaciu już otwarte

7 marca 2017 | Katarzyna Grzebyk

Fot. https://www.facebook.com/outletgraffica/

Około 80 sklepów i punktów outletowych, w tym tak znane marki jak Lacoste, Pierre Cardin, Lee, Wrangler, Ochnik, New Balance, Zara, Massimo Dutti – w Rzeszowie otwarto pierwsze centrum outletowe. Znajduje się ono w miejscu funkcjonującej od 15 lat Galerii Graffica, jednej z najstarszych galerii handlowych w regionie.

Centrum outletowe mieści ok. 80 sklepów i punktów outletowych na 17 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Do dyspozycji klientów jest 450 miejsc parkingowych. Outlet Graffica Rzeszów oferuje klientom szeroki wybór marek modowych, sportowych, obuwniczych, galanterii oraz akcesoriów znanych producentów w outletowych cenach. Ofertę uzupełnia gastronomia, usługi oraz bogaty wybór elektroniki. Operatorem spożywczym pozostanie Inter-Marche.

– Możemy pochwalić się podpisanymi umowami z m.in. KRUK Outlet, Vistula Outlet, Wittchen Outlet, Ochnik Outlet, Trespass, La Vantil, ONLY Outlet. Dostępne będą również takie brandy jak: Lacoste, New Balance, Pierre Cardin, Lee Wrangler a także Zara, Bershka, Massimo Dutti w outletowych cenach – wylicza Sebastian Kielecki, dyrektor ds. komercjalizacji Outlet Graffica Rzeszów. W outlecie pozostają sklepy od lat działające w tym miejscu czyli min. Media Expert, empik, Royal Collection, Go Sport, które przekształcą się w outlety.

Fot. https://www.facebook.com/outletgraffica/

Fot. https://www.facebook.com/outletgraffica/

Ponadto, Outlet Graffica Rzeszów będzie łączyła cechy  outletu  i  parku  handlowego. Według zarządcy, centrum outletowe  idealnie  wpisze  się  w zapotrzebowanie lokalnego rynku oraz preferencje zakupowe mieszkańców województwa podkarpackiego,  którzy  chcą kupować produkty znanych marek w atrakcyjnych cenach.

– Obecnie prowadzimy intensywny proces rekomercjalizacji centrum. Galeria Graffica przechodzi zmianę formatu na centrum outletowe. Toczą się rozmowy z obecnymi najemcami i nowymi brandami outletowymi. Outlet jest skomercjalizowany w 85 proc. – mówi Sebastian Podkulski, prezes zarządu Star Europa Holding, odpowiedzialnej za komercjalizację i administrację Outlet Graffica Rzeszów.

Jest to pierwsze centrum outletowe w Rzeszowie i regionie, gdyż najbliższe centra outletowe oddalone są od Rzeszowa o 2 godziny jazdy samochodem.

W otwarciu outletu, które odbyło się w sobotę, 4 marca, wzięła udział znana fotomodelka Natalia Siwiec.