Modnie i Zdrowo

Wizerunkowe triki kobiety sukcesu

26 lipca 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Wizerunek jest ważnym czynnikiem w budowaniu kariery w biznesie. Kobiety na wyższych stanowiskach mogą podkreślić swoją pozycję w pracy stosując jeden prosty, ale za to jakże skuteczny trik – wyraźnie podkreślone usta. Poza tym, makijaż typowej bizneswoman to przede wszystkim nieskazitelna cera i zawsze pomalowane rzęsy.

W świecie biznesu wygląd pełni dość istotną rolę, oczywiście zaraz po wiedzy i umiejętnościach. Perfekcyjny makijaż, który podkreśli nieskazitelną cerę i pełne usta, z pewnością doda pewności siebie płci pięknej.

Zacznijmy od promiennej cery. W zależności od rodzaju skóry, zaleca się stosowanie podkładu rozświetlającego lub matującego.

– Podkład należy dobierać bardzo skrupulatnie. Zachęcamy, aby klientki przetestowały kilka konsystencji produktu, zanim wybiorą ten właściwy –  mówi Paweł Borkowski, wizażysta Douglas.

Perfekcyjna cera to także podkreślone przy pomocy bronzera rysy twarzy. Panie, które nie są przekonane do tego kosmetyku zawsze mogą użyć delikatniejszego różu. Oczy to kolejny element wymagający właściwej oprawy. Tutaj trzeba pamiętać o pomalowaniu rzęs i nałożeniu delikatnego, cielistego cienia. Dla kontrastu, subtelny makijaż oka warto przeciwstawić wyraźnemu kolorowi na ustach.

 – Usta to taka wisienka na torcie. Każda kobieta może nadać im intensywny odcień wykorzystując barwy różu i czerwieni –  tłumaczy Borkowski.

Perfekcyjny makijaż ust utrzyma się dłużej, jeżeli do jego wykonania użyjemy konturówki i pomadki ochronnej, którą nakłada się tuż przed nałożeniem szminki.  Warto jednak pamiętać, że o ile na intensywny kolor ust w pracy mogą pozwolić sobie panie z wysoką pozycją, tak u kobiet na niższych stanowiskach czerwona szminka mogłaby zostać uznana za nietakt.