Modnie i Zdrowo

ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH Z FLOTĄ 9 ELEKTRYCZNYCH RENAULT

19 marca 2019 | Adam Cynk
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie konsekwentnie kontynuuje unowocześnianie swojej floty i rozszerza ją o samochody elektryczne. 
Zarząd Dróg Miejskich dąży do tego, aby zastępować  wyeksploatowane auta wysokoemisyjne samochodami z napędem elektrycznym. Instytucja wycofuje się z dofinansowania kosztów paliwa, zachęcając pracowników, którzy nie potrzebują auta do codziennych obowiązków, aby korzystali z komunikacji miejskiej. Polityka proekologiczna warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich obejmuje nie tylko zakup aut elektrycznych, ale również elektrycznych rowerów.
Zarząd Dróg Miejskich wykorzystuje zakupione auta elektryczne do codziennej pracy, m.in. patrolowania ulic, kontroli oznakowania i oświetlenia. Elektryczne Renault ZOE pozwala przemieszczać się po mieście bez emisji CO2, bez hałasu silnika i bez konieczności zmiany biegów*. Obecnie ZOE jest samochodem elektrycznym o największym zasięgu na jednym ładowaniu (300 km w warunkach rzeczywistych **). Zasięg Kangoo Z.E. wynosi 270 km w cyklu NEDC*, czyli 200 km w rzeczywistych warunkach użytkowania w cyklu dostawczym*** i jest największym zasięgiem na rynku furgonetek z napędem elektrycznym.
Renault
Koncern jest pionierem i liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie.
Renault sprzedało w zeszłym roku w Europie 200 tysięcy samochodów elektrycznych. Koncern posiada najbogatszą i najbardziej uniwersalną ofertę na rynku, obejmująca ZOE, Kangoo Z.E., Mastera Z.E. i czterokołowy pojazd Twizy. Renault stale wprowadza w swojej gamie ulepszenia technologiczne zapewniające większy zasięg, mocniejsze silniki czy szybsze ładowanie.
Zero emisji CO2 i innych zanieczyszczeń atmosferycznych określonych przepisami podczas jazdy, zgodnie z cyklem homologacji NEDC (bez uwzględnienia części eksploatacyjnych).
** Realny zasięg nawet do 300 km został określony na podstawie testów wewnętrznych. Ostateczny zasięg zostanie określony w procesie homologacji WLTP. Zasięg w rzeczywistych warunkach drogowych może różnić się od podanych wyników pomiarów, gdyż na wartości te wpływają m.in. takie czynniki jak: masa pojazdu (zależna od liczby pasażerów i obciążenia, a także od zainstalowanego wyposażenia dodatkowego), jego stan techniczny (np.: ciśnienie w oponach), umiejętności i zachowania kierowcy, warunki drogowe (natężenie ruchu, stan nawierzchni, itp.), warunki pogodowe na drodze.
*** Cykl dostawczy: średnia prędkość 45 km/h w strefie miejskiej, podmiejskiej i na drogach ekspresowych (samochód na postoju przez 14% czasu dziennej trasy objazdu).
Salon i serwis Renault znajdziecie Państwo w Rzeszowie – al. Armii Krajowej 82.
Tarnowie – Ładna 82b, 33-156 Skrzyszów
Infolinia 17 859 15 00, www.autospektrum.pl