Modnie i Zdrowo

Farbowanie włosów domowymi sposobami. Jak to zrobić?

25 października 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. Pixabay

Większość kobiet, które planują zmiany w swoim wyglądzie, zaczyna od koloru włosów. Niestety, częste farbowanie lub rozjaśnianie, może być dla nich bardzo niebezpieczne. Dlatego warto zastanowić się nad koloryzacją włosów w sposób naturalny, bez potrzeby farbowania lub utleniania rozjaśniaczem. Naturalne sposoby koloryzacji są nie tylko zdrowsze, ale znacznie tańsze i mniej wyczerpujące niż techniki profesjonalne.

Naturalne sposoby koloryzowania włosów kolorze blond.

Maseczka z jogurt i cynamonu do koloryzacji włosów

Aby przygotować maseczkę do koloryzacji, w misce zmieszaj około 20 dag jogurtu naturalnego z czterema łyżkami stołowymi cynamonu. Tak przygotowaną miksturę, wmasuj we włosy. Najlepiej rozprowadzać ją okrężnymi ruchami przez cztery do pięciu minut.

Po nałożeniu pozostaw maseczkę na włosach przez przynajmniej 30 minut. Aby uzyskać lepszy efekt, możesz włosy zawinąć w „turban” z ręcznika.

Rumianek z cytryną, naturalna maseczka do włosów

Innym sposobem koloryzacji jasnych włosów, jest maseczka z rumianku i cytryny. Aby ją wykonać do średniej miski wlej trzy szklanki wywaru z rumianku i jedną szklankę świeżego soku z cytryny. Następnie wmasuj ją we włosy. Zabieg nakładania mikstury, powinien trwać około pięciu minut. Jeśli jednak nie uzyskałaś upragnionego efektu po jednym zabiegu, możesz stosować taki płyn nawet kilka razy w tygodniu.

Farbowanie włosów sokiem z cytryny

Sok z cytryny jest najczęściej wykorzystywany do otrzymania bardzo jasnych włosów. Aby otrzymać tak wspaniały efekt używając naturalnej koloryzacji, wystarczy, że umyjesz swoje włosy, tak jak robisz to zazwyczaj, następnie wylejesz na nie pół szklanki soku z cytryny i położysz się na słońcu na przynajmniej dwadzieścia minut, lub do momentu, aż włosy całkowicie wyschną.

By ożywić lub zafarbować ciemny kolor włosów, możemy użyć kawy, czarnej herbaty lub szałwii.

Kawa sposób na ciemne włosy

Aby uzyskać efektowny, brązowy odcień włosów wystarczy, że zaparzysz kilka szklanek kawy. Następnie schłodzony napój nakładamy na włosy i przykrywamy je czepkiem pod prysznic lub zawijamy w ręcznik. Aby koloryzacja się powiodła, musimy poczekać minimum dwadzieścia minut. Następnie płuczemy włosy. By osiągnąć jeszcze ciemniejszy odcień, należy powtórzyć tę czynność.

Farbowanie włosów czarną herbatą

Obok kawy, innym, naturalnym sposobem nadawania włosom ciemnego koloru, jest koloryzacja miksturą z czarnej herbaty. Sposób przygotowania jest taki sam jak w przypadku kawy. Parzymy herbatę, studzimy, a później nakładamy na włosy. Przykryte ręcznikiem włosy, zostawiamy na dwadzieścia do trzydziestu minut.

Szałwia w koloryzacji włosów

Szałwia jest jednym z najlepszych składników do koloryzacji włosów. Aby uzyskać idealny efekt, do gotującej się wody dodajemy pół szklanki suszonej szałwii. Następnie studzimy i nakładamy na włosy  na trzydzieści do trzydziestu pięciu  minut. Zmiana będzie olśniewająca, szczególnie jeśli będziemy stosować ją regularnie.