Modnie i Zdrowo

Gdzie najlepiej postawić pergolę

31 lipca 2023 | Materiał Partnera / Surma Systems

SURMA SYSTEMS

Chcesz zainwestować w oryginalną konstrukcję do ogrodu lub na taras, ale masz dylemat, jak ją zaaranżować? Dodatkowe zadaszenie pozwala stworzyć specjalne miejsce do wypoczynku, przy okazji wyróżniając je wizualnie, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, gdzie je ulokować. Radzimy, gdzie najlepiej postawić pergolę!

Nie masz pomysłu na to, w którym miejscu powinna znaleźć się wymarzona konstrukcja? W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujesz, masz wiele możliwości. Najważniejsze by wiedzieć, czym się kierować przy szukaniu odpowiedniego miejsca. Dowiedz się, gdzie najlepiej postawić pergolę!

W ogrodzie czy na tarasie – gdzie najlepiej postawić pergolę?

Jak rozstrzygnąć kwestię, gdzie najlepiej postawić pergolę? Jeśli posiada się taras, na pewno będzie to idealny wybór. Wtedy stanie się dodatkowym zadaszeniem, które będzie skutecznie chronić przed ostrym słońcem, deszczem, a nawet chłodem, wiatrem czy wzrokiem sąsiadów, jeśli założy się ścianki boczne (np. rolety SCREEN). Do tego można założyć na niej promienniki ciepła i oświetlenie LED, dzięki czemu będzie można korzystać z tarasu niezależnie od pory dnia czy roku.

Co jednak w sytuacji, gdy ma się ogród? Najczęściej spotyka się dwie opcje – ulokowanie konstrukcji na samym środku lub w kącie, bardziej „w tyle”. Pierwszy wariant jest niewątpliwie spektakularny. Świetnie sprawdza się w przypadku zarówno bardzo małej, jak i bardzo dużej przestrzeni. Wtedy warto pokusić się o efektowną aranżację, ponieważ wzrok jako pierwszy będzie wędrował właśnie do tego miejsca. W tym ustawieniu każda z osób wypoczywających pod zasadzeniem może rozkoszować się widokiem na rabaty itp.

Pergola postawiona w urokliwym zakątku to z kolei idealna opcja dla osób, które cenią sobie spokój. Może stać się intymną, przytulną kryjówką. Dodatkowo można ją nieco „skryć” w roślinności, by stała się prawdziwym azylem dla zmęczonych. Wtedy dobrze jest postawić w niej leżaki czy szezlongi – drzemka na świeżym powietrzu to sama przyjemność.

Jak przygotować podłoże pod pergolę?

Z reguły pergolę można ustawić w dowolnym miejscu, ale trzeba je najpierw odpowiednio przygotować. Musi mieć równe, solidne podłoże, ponieważ w innym przypadku byłaby niestabilna i potencjalnie niebezpieczna. Z tego względu bardzo ważne jest, by prawidłowo wykonać tzw. podbudowę.

Kiedy kupuje się gotową konstrukcję, trzeba się upewnić, czy producent zapewnia wsparcie w montażu i w jakim zakresie oferuje pomoc. Może się okazać, że fundamenty należy przygotować na własną rękę. Dla wielu osób będzie to duży problem, bo zawsze jest to dodatkowy wydatek, a także kłopot zajmujący czas i uwagę. Najwygodniej jest wtedy, gdy ma się zapewnioną wylewkę podłoża czy tzw. stóp betonowych, najlepiej od razu w cenie realizacji zamówienia.

Dlaczego warto zamówić pergolę na wymiar?

Jeśli zależy Ci na tym, by konstrukcja wyglądała dokładnie tak jak chcesz, a do tego była solidna i funkcjonalna, zdecyduj się na pergolę na wymiar. Zamawiając taki produkt możesz odpowiednio go spersonalizować, a także zyskujesz pełne wsparcie ze strony producenta. Pomoże Ci wybrać idealne miejsce na montaż oraz prawidłowo przygotuje podłoże. Na Twoje życzenie wyposaży ją również w dodatkowe akcesoria. Dzięki temu nie będziesz musiał się niczym martwić, a do tego masz pewność, że konstrukcja będzie solidna i funkcjonalna. Przez wiele lat będziesz mógł cieszyć się piękną, praktyczną aranżacją ogrodu lub tarasu.

Wiesz już, gdzie najlepiej postawić pergolę? Zamów na wymiar idealną konstrukcję, która pozwoli Ci jak najlepiej zrealizować Twój plan. Sprawdź ofertę SystemySurma.pl i wybierz efektowny projekt, by ozdobić swój dom!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto, Źródło informacji SURMA SYSTEMS