Modnie i Zdrowo

Nowoczesna pergola tarasowa – co musisz o niej wiedzieć?

9 maja 2023 | Materiał Partnera

Nowoczesna pergola tarasowa – z czego jest wykonana?

Nowoczesna pergola tarasowa powinna być estetyczna, a zarazem funkcjonalna i wytrzymała. Z tego względu najlepiej jest wybrać instalacje z ekstrudowanego aluminium. Doskonale się prezentują i świetnie znoszą zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszne im wilgoć, wysokie/niskie temperatury, silny wiatr, gwałtowne opady czy promieniowanie UV. Bardzo łatwo czyści się je z uporczywych zabrudzeń pochodzenia organicznego, takich jak np. błoto, ptasie odchody, resztki martwych owadów czy gnijące liście. Przy tym nie trzeba ich w żaden sposób konserwować czy zabezpieczać.

Zadaszenie nowoczesnej pergoli tarasowej również musi być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Najlepiej sprawdzają się grubsze, impregnowane tkaniny. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także odbarwienia, plamy itp. Przez wiele lat zachowują niezmieniony wygląd i bez zarzutu pełnią swoją rolę.

Jakie są dodatki do nowoczesnej pergoli tarasowej?

Tym, co jednak najbardziej wyróżnia nowoczesne pergole tarasowe, są dodatkowe udogodnienia. Instalację można wzbogacić o najróżniejsze akcesoria. Niezwykle popularne jest oświetlenie LED, pomagające stworzyć wyjątkowy klimat po zmroku. Często montuje się też promienniki ciepła, dzięki którym da się korzystać z tarasu nawet w chłodniejsze dni czy wieczory. Ciekawą opcją jest także system audio, uprzyjemniający spokojną muzyką weekendowy relaks, uświetniający imprezy ze znajomymi itp.

Do nowoczesnych pergoli tarasowych na pewno warto dobrać również praktyczne akcesoria, takie jak dodatkowe rolety SCREEN. Zadaszenie oraz boczne ściany mogą być obsługiwane automatycznie, nie tylko za pomocą pilota czy aplikacji na smartfona. Niezwykle przydatne są też czujniki pogodowe, które reagują na zmieniające się warunki atmosferyczne. Przy silnym wietrze lub gwałtownych opadach będą samoczynnie zwijać zadaszenie, by wydłużyć jego żywotność. Przy lekkim deszczu mogą zaś je rozwijać, by ochronić osoby wypoczywające akurat na tarasie.

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesną pergolę tarasową?

Nowoczesna pergola tarasowa pozwala spędzać wiele przyjemnych chwil. Można na niej m.in. odpoczywać przy dobrej książce czy filiżance kawy, jeść niedzielne śniadanie, czy świętować z rodziną i bliskimi. Ciekawie zaaranżowana staje się czymś w rodzaju ogrodu zimowego czy wręcz salonu w ogrodzie. To niezwykle praktyczne, efektowne urozmaicenie.
Jeśli marzysz o nowoczesnej pergoli tarasowej, koniecznie zainwestuj w profesjonalną instalację wykonaną na wymiar. Tylko wtedy masz pewność, że zostanie pod każdym względem idealnie dopasowana. Do tego będzie zdecydowanie bardziej wytrzymała.

Nowoczesna pergola tarasowa pomaga w najlepszy sposób korzystać z uroków własnego ogrodu, ponieważ pozwala stworzyć przestrzeń w pełni dostosowaną do swoich potrzeb. Chcesz kupić profesjonalną instalację wykonaną z materiałów najwyższej jakości? Sprawdź ofertę surma.co i wybierz idealny model!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS