Modnie i Zdrowo

Ludzie z całego świata inwestują w torby szyte w Polsce

29 maja 2019 |

Luksusowych marek oferujących skórzaną galanterię jest wiele. Wybierając nową torbę czy kosmetyczkę coraz częściej decydujemy się wydać więcej, by nabyć jakościowy produkt, który będzie się wyróżniał i posłuży przez długie lata. Jak się okazuje kupować chcemy nie tylko rzeczy, lecz również historię, która za nimi stoi. To ona zadecydowała o sukcesie marki Meqnes, unikalnej mieszczance polskiej i marokańskiej tradycji.

Marka Meqnes została stworzona przez Kamala Jahida, Marokańczyka mieszkającego na stałe w Polsce oraz  Davida Liebersa, Amerykanina polskiego pochodzenia z Bostonu. Firma produkuje luksusową galanterię skórzaną przeznaczona głównie dla mężczyzn. Gdy dwa lata temu zadebiutowała na Kickstarterze, jako startup, oferowała jeden model ekskluzywnej torby podróżnej – weekender. Ten szybko stał się hitem.

W pierwszej kampanii crowdfoundingowej tylko w  miesiąc zebrano 50 tys. dolarów. Teraz powstała nowa kolekcja, jednak by zdobyć torbę czy etui z logo Meqnes, trzeba zapisać się na listę oczekujących. W nowej zbiórce na Kickstarterze fani w niecałe dwa tygodnie wpłacili już ponad 100 tys. zł, aby przyspieszyć produkcję i skrócić czas oczekiwania na akcesoria.

Myślę, że nasz sukces zawdzięczamy z jednej strony oryginalnej historii, łączącej trzy kultury: marokańską, polską i amerykańską, z drugiej zaś jakości i charakterystycznemu, choć ponadczasowemu wzornictwu, które wyróżnia nasze produkty. Wszystkie szyte są ręcznie, z najwyższej jakości skór i z wielką dbałością o detale – mówi Kamal Jahid, współtwórca marki.

Meqnes to linia męskiej galanterii skórzanej, utrzymanej w marokańskiej stylistyce i wytwarzanej zgodnie z wielowiekową tradycją tamtejszych rzemieślników. Co ciekawe, produkcja odbywa się w Polsce. Każdy egzemplarz jest szyty ręcznie, przy użyciu garbowanej roślinnie włoskiej licowej skóry bydlęcej, podszewek i okuć. Wszystkie modele przemyślano w najdrobniejszych szczegółach od bryły, przez wnętrze, aż po wykończenie.

W nowej kolekcji zamówić można siedem produktów, tworzących kompletny zestaw akcesoriów podróżnych: etui na paszport, pokrowiec na laptopa, kosmetyczkę, torbę podróżną, torbę na komputer, teczkę i torbę na weekend.