Modnie i Zdrowo

Makijaż permanentny czy henna, na co warto się zdecydować?

7 grudnia 2023 | Materiał Partnera

Stylizacja brwi to jeden z kluczowych elementów zadbanej i modnej sylwetki, sposób na podkreślenie atutów naturalne urody i nadanie wyrazistości twarzy. Wśród licznych metod stylizacji, obecnie największą popularnością cieszą się henna i makijaż permanentny. Każda z tych technik ma swoje zalety, a dodatkowo różnią się pod względem trwałości, efektów i ceny. Jeśli zastanawiasz się nad tym, która opcja będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Makijaż permanentny a henna: podstawowe różnice

Czasem internauci nie zauważają różnic powstających w rezultacie nakładania na brwi henny oraz wykonania makijażu permanentnego, ale dla specjalistów są one bardzo widoczne. Ponadto te zabiegi różnią się sposobem wykonania i długością trwania, czasem utrzymania efektów po koloryzacji (pigmenty do makijażu permanentnego są o wiele bardziej wytrzymałe – rezultat po zabiegu utrzymuje się nawet przez 3 lata, natomiast koloryzacji henną należy dokonywać raz na 2-3 tygodnie) oraz ceną.

Metoda makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę, co gwarantuje długotrwały efekt pozabiegowy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i oszczędność czasu. Henna jest metodą mniej inwazyjną, polegającą na farbowaniu brwi naturalnym barwnikiem. Efekt po tym zabiegu utrzymuje się jedynie przez kilka tygodni, ale jego atutem jest maksymalnie realistyczny efekt koloryzacji.

Henna jest tańsza i łatwiejsza w aplikacji, a więc ten produkt często jest wybierany do koloryzacji rzęs i brwi w zaciszu domowym. Z kolei makijaż permanentny gwarantuje bardziej długotrwałe rezultaty, ale wymaga regularnych wizyt w salonie kosmetycznym i z zasady jest droższy.

Zanim podejmiesz decyzję o odpowiedniej dla siebie metodzie stylizacji brwi, rozważ atuty i wady każdej z dostępnych opcji, a także poproś o specjalistyczną poradę w wybranym przez siebie salonie kosmetycznym.

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

Wybór między henną a makijażem permanentnym zależy od kilku kluczowych czynników, którymi są:

  • indywidualne preferencje;
  • styl życia;
  • budżet.

Przed podjęciem decyzji warto bardziej szczegółowo zapoznać się z zaletami i wadami obu metod, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. 

Dla kobiet aktywnych bardziej sprawdzi się opcja mikropigmentacji: pozwoli nienagannie wyglądać na co dzień, nawet w złych warunkach atmosferycznych, poświęcając minimum czasu i uwagi na swój wygląd. Ponadto makijaż permanentny jest absolutnie odporny na wodę, a odcień koloryzacji można jak najbardziej dostosować do naturalnego wyglądu brwi klientki.

Henna, czyli tzw. makijaż półtrwały, nie będzie odpowiednia dla tych kobiet, które często mają do czynienia z problemem zaczerwienienia oka, a także zmagają się z alergiami. Atutem zabiegu jest jednak szybkość aplikacji i możliwość jej wykonania bez umówienia wizyty w salonie kosmetycznym. Co więceh, podczas koloryzacji henna nie jest wprowadzana pod skórę, cały proces koloryzacji z jej użyciem przebiega od zewnątrz.

Rozważając nad tym, który sposób wybrać – makijaż permanentny czy hennę, warto także wziąć pod uwagę ceny tych obu zabiegów. Okazuje się, że te zabiegi, jeśli będą wykonywane w salonie kosmetycznym, będą miały podobny koszt. Jeśli więc zależy Ci na kosztach, o wiele bardziej opłacalnie wypada makijaż permanentny po prostu dlatego, że jego efekty będą utrzymywały się znacznie dłużej, co pozwoli na oszczędzanie kosztów w dłuższej perspektywie czasu. Dlatego ta procedura jest dość popularna wśród kobiet.