Modnie i Zdrowo

Pacjenci z Podkarpacia wybrali najlepszych lekarzy 2016

10 lutego 2017 | Aneta Gieroń

Lekarze wyróżnieni w Plebiscycie Eskulap 2016. Fot. Tadeusz Poźniak

Już po raz 16. odbył się w tym roku Plebiscyt Eskulap, w którym aż  11 tys. 228 głosów oddano na 1 tys. 302 lekarzy. Pacjenci z Podkarpacia wybrali najlepszych ich zdaniem lekarzy w trzech kategoriach: lekarz rodzinny, specjalista i lekarz stomatolog. W czwartek, w Filharmonii Podkarpackiej, na gali zorganizowanej przez Informację Medyczną „intermed”, wyróżnieni medycy odebrali pamiątkowe statuetki. Kapituła Eskulapa nagrodziła też za szczególne osiągnięcia w dziedzinie medycyny w województwie podkarpackim oraz najbardziej utalentowanych, młodych lekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę z pacjentami.

Plebiscyt Eskulap organizowany jest od 2000 roku. Polega on na wyborze lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty oraz lekarza dentysty praktykujących na terenie województwa podkarpackiego, którzy cieszą się największym autorytetem wśród pacjentów.

Głosując, pacjenci wyrażają swoją wdzięczność lekarzom, którzy pomogli im w trudnych chwilach, wskazali tych, którzy zasługują na wyróżnienie, którym ufają i cenią. Plebiscyt honoruje lekarzy, cieszących się największym autorytetem wśród pacjentów.

 Decyzją pacjentów I miejsce w kategorii – Lekarz Rodzinny zdobyła lek. Dorota Jędral – Gerritsen, spec. medycyny rodzinnej z Samodzielnego Publicznego Zakład Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli.

II miejsce w kategorii – Lekarz Rodzinny zdobył lek. Marcin Ściegienny, spec. chorób wewnętrznych z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

III miejsce w kategorii – Lekarz Rodzinny zajęła lek. Beata Tworek, pediatra, spec. medycyny rodzinnej z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Lekarz w Rzeszowie.

I miejsce w kategorii – Lekarz Specjalista zajął lek. Janusz Kuczek, internista, kardiolog z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach.

II miejsce w kategorii – Lekarz Specjalista zajęła dr n. med. Joanna Grzegorczyk, spec. chorób wewnętrznych , spec. rehabilitacji medycznej z Centrum Medycznego MEDYK w Rzeszowie.

III miejsce w kategorii – Lekarz Specjalista zajęła lek. Anna Kucharska, onkolog z Poradni Onkologicznej MRUKMED w Rzeszowie.

Wyróżnieni lekarze. Fot. Tadeusz Poźniak

Wyróżnieni lekarze. Fot. Tadeusz Poźniak

I miejsce w kategorii – Lekarz Dentysta zajęła lek. stom. Izabela Pasternak ze Stomatologii Szpitala PRO-FAMILIA w Rzeszowie.

II miejsce w kategorii – Lekarz Dentysta zdobył lek. stom. Waldemar Mokrzyński z MULTI – DENT Stomatologia w Nisku.

III miejsce w kategorii – Lekarz Dentysta zajęła lek. stom. Aneta Daraż z A-DENT w Przemyślu.

Kapituła Eskulapa 2016 przyznała także nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie medycyny w woj. podkarpackim, którą otrzymał dr hab. n. med. Krzysztof Gutkowski, ordynator Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1 w Rzeszowie.

Prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że jest to nagroda dla całego jego zespołu, bo tylko dzięki zespołowej pracy udaje się budować tak dobrą jakość Kliniki.

Za uzyskanie największej ilości punktów z woj. podkarpackiego w Lekarskim Egzaminie Końcowym nagrodę otrzymała lek. Anna Watras,  zaś za uzyskanie największej ilości punktów z woj. podkarpackiego w Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym nagrodę otrzymała lek. stom. Magdalena Jakubczyk.

Eskulapy 2016. Fot. Tadeusz Poźniak

Eskulapy 2016. Fot. Tadeusz Poźniak