Modnie i Zdrowo

Pergola w lokalu gastronomicznym – to jest teraz na topie!

23 kwietnia 2024 | Źródło: SURMA SYSTEMS / BEMARES

Pergola w lokalu gastronomicznym

Prowadzisz restaurację czy inny lokal i zastanawiasz się, jak przyciągnąć klientów? Współcześnie dużym powodzeniem cieszą się ciekawe miejsca, które oferują nie tylko pyszne dania, ale też przyjemną atmosferę. Na co warto postawić? Wyjaśniamy, dlaczego świetnym rozwiązaniem jest pergola w lokalu gastronomicznym oraz podpowiadamy, jak ją zaaranżować!

Jakie pergole do lokalu gastronomicznego wybrać?


Pergole do lokalu gastronomicznego przede wszystkim powinny być funkcjonalne i estetyczne. Najlepiej zdecydować się na prosty, ale solidny model z aluminium ekstrudowanego. Będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak m.in. promieniowanie UV, wilgoć czy wysokie/niskie temperatury. Dzięki długiej żywotności inwestycja z pewnością się zwróci i będzie wyjątkowo opłacalna.

Pergola powinna oczywiście mieć zadaszenie, najlepiej sterowane zdalnie, pilotem lub aplikacją mobilną. Wtedy skutecznie chroni gości przed nadmiernym słońcem i nagłym deszczem, co pozwoli im w spokoju spożywać posiłek niezależnie od warunków pogodowych.

Na pergoli do lokalu gastronomicznego warto zamontować także różne dodatki, takie jak np. oświetlenie LED, które świetnie sprawdzi się po zmroku.

W kwestii designu konstrukcji, najlepiej postawić na elegancki minimalizm. Prosta pergola jest wygodnie uniwersalna i stanowi świetną bazę dla wystroju. W ostatnich latach popularne są dekoracje naturalne, w stylu np. eko, boho czy rustykalnym. Świetnym wyborem będą pnące rośliny, a także klimatyczne sznury lampek.

Modelem tego typu jest np. Portofino. Skośny dach z wodoodpornej, trójwarstwowej tkaniny zachowuje swój wygląd i właściwości przez wiele lat. W pergoli warto dodatkowo zamontować rolety screen, które pełnią rolę przesłon bocznych. Skutecznie chronią gości przed wiatrem i chłodem, a do tego dają przyjemne uczucie prywatności. W połączeniu z promiennikami ciepła sprawiają również, że pergola może być wykorzystywana także wieczorami, nawet po sezonie.


Co może dać montaż pergoli?


Montaż pergoli do lokalu gastronomicznego ma wiele korzyści. Taka konstrukcja pozwala wyróżnić się spośród konkurencji, ponieważ daje możliwość spożywania posiłku na zewnątrz w komfortowych, estetycznych warunkach. Goście uwielbiają jeść na świeżym powietrzu, ponieważ wtedy wszystko smakuje o wiele lepiej. Jest to szczególnie przyjemne w sezonie wiosenno-letnim, kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają wypoczynkowi „pod chmurką”.

Pergola tworzy dodatkowe miejsca, dzięki czemu można przyjąć więcej klientów i wydać więcej posiłków. W ten sposób przyczynia się do zwiększenia obrotów, a co za tym idzie – lepszych zarobków.

Solidna, wytrzymała konstrukcja jest dość kosztowna, ale warto potraktować jej zakup jako inwestycję w rozwój lokalu. Wydatek szybko się zwróci, ponieważ pergola ma długą żywotność i nie wymaga specjalnego serwisowania czy konserwacji. Jest ogólnie tania i prosta w utrzymaniu, dlatego jej montaż ma praktycznie same plusy – wyraźnie zwiększa atrakcyjność lokalu, przyciągając klientów oraz podnosząc ich poziom zadowolenia z wizyty (będą zostawiać lepsze oceny i recenzje, częściej wracać oraz polecać miejsce znajomym).

Gdzie zamówić sprawdzone pergole?


Sprawdzone pergole znajdziesz u producenta, który specjalizuje się w takich realizacjach. Najlepiej wybrać firmę, która daje możliwość pełnej personalizacji konstrukcji, zarówno pod względem jej wymiarów, jak i wykończenia oraz wyposażenia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów Surma. Proponujemy opisany powyżej model Portofino oraz inne warianty, które również świetnie sprawdzą się przy lokalu gastronomicznym. Dostosowujemy je do Twoich potrzeb, zapewniając pełne wsparcie. Zajmujemy się również montażem (z przygotowaniem podłoża) oraz serwisem.

Podawaj swoje dania na zewnątrz w pięknie urządzonej pergoli, by podwójnie zachwycić swoich klientów. Stwórz warunki, w których wszystko będzie smakować wyśmienicie. Zainwestuj w pergolę idealnie dostosowaną do Twojego lokalu!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: