Modnie i Zdrowo

Piękna opalenizna z samoopalaczem? To możliwe!

7 sierpnia 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

fashion outdoor photo of sexy beautiful woman with blond hair in elegant black bikini with accessories relaxing on summer beach

Ile to razy słyszało się o samoopalaczach, które pozostawiają brązowe plamy na ciele i ubraniach oraz tworzą efekt  nierównomiernej opalenizny. Chociaż kosmetyki brązujące nie cieszą się zbyt dobrą sławą, znalezienie tego odpowiedniego jest jak najbardziej możliwe, szczególnie gdy zastosuje się go zgodnie ze wskazaniami.

Jeszcze kilka lat temu efekty stosowania kosmetyków brązujących dalekie były od idealnych. W sieci krążyły historie o odbarwieniach i konieczności szybkiego ścierania ich szorstką gąbką czy rękawicą. Wiele do życzenia pozostawiał również odcień, bardziej pomarańczowy niż brązowy, który w połączeniu z mało aromatycznym zapachem powodował zwykle szybkie pozbywanie się trefnego kosmetyku. Z czasem receptura samoopalaczy przeszła diametralną zmianę, wzbogacając się nie tylko o substancje zapachowe umilające stosowanie tego typu produktów, ale nawet filtry przeciwsłoneczne. Przykładem takiego produktu jest Samoopalacz Sun with Sense marki Medex.

Sun with Sense to prosty sposób na uzyskanie spektakularnej opalenizny Nadaje skórze naturalny odcień bez niepożądanych pomarańczowych pigmentów. Zastosowano w nim również filtr UV, chociaż oczywiście nie na ochronie polega główne zadanie produktu. Dzięki lekkiej konsystencji bez problemu rozprowadza się oraz wchłania  na tyle szybko, że już po kilku minutach można nałożyć odzież. W tym wypadku brak plam gwarantowany. Samoopalacz Medex, ze względu na ekstrakty ziołowe i formułę zapobiegającą odparowywaniu wody ze skóry, wykazuje też właściwości pielęgnacyjne, w tym szczególnie nawilżające.

W Sun with Sense nieobecny jest ponadto specyficzny, typowy dla samoopalaczy zapach. Kosmetyk wydziela aromat migdałów i cynamonu połączony z wonią kompozycji jaśminu, goździków, konwalii i pelargonii. Produkt nadaje się do różnych fototypów skóry, można go więc stosować przy jasnej, średniej i ciemnej karnacji. Efekt końcowy zależy również od liczby aplikacji – po jednej skóra wygląda jak po ciepłym weekendzie, po dwóch opalenizna jest już ciemniejsza, natomiast po trzech – niczym po greckich wakacjach. Co ważne kolor blednie dopiero po trzech dniach bez aplikacji. Warunkiem uzyskania zamierzonych efektów jest oczywiście uprzednie złuszczenie skóry. Tutaj zadziałać musi dobry peeling do ciała.

Efekt końcowy stosowania samoopalacza, podobnie jak w przypadku produktów pielęgnacyjnych, zależy również od tego, na ile może on wchłonąć się w skórę. Aby umożliwić równomierną, dokładną aplikację kosmetyku, należy najpierw zadbać o jej jakość i pozbyć się zrogowaciałego naskórka wykonując peeling, np. za pomocą Peeling Body Strong z linii Xenymphus – marki Medex. Na co dzień wykorzystuje się go w gabinetach kosmetycznych jako pierwszy etap profesjonalnych zabiegów, ale może być też wykonany w zaciszu domowego SPA każdej kobiety. Dlatego doskonale sprawdzi się do przygotowania skóry przed użyciem samoopalacza.

Peeling Body Strong sprawnie usuwa martwy, zrogowaciały i szorstki naskórek. Jest to produkt dwufazowy, eksfoliujący i nawilżający zarazem, o kremowej konsystencji, który swoje właściwości złuszczające zawdzięcza miko-drobinkom krzemu organicznego i pyłowi wulkanicznemu, a także zawartości kwasu salicylowego o niewielkim stężeniu. Przy regularnym stosowaniu jest w stanie nawet zaradzić nieprawidłowej keratynizacji, wynikającej np. z atopowego zapalenia skóry. Podobnie jak samoopalacz, jest on odpowiedni do wszystkich typów skóry, a więc sprosta np. sytuacji, gdy wygląd dłoni, łokci, kolan i stóp pozostawia wiele do życzenia.

Dzięki niemu uzyskanie równomiernej opalenizny, i to praktycznie w mgnieniu oka, znajduje się w zasięgu każdej osoby. Co istotne, duet Sun with Sense marki Medex i Peeling Body Strong marki Xenymphus jest nie tylko zgrany, ale w przeciwieństwie do kąpieli słonecznych nad wodą, iście całoroczny.