Modnie i Zdrowo

Po pracę i pracownika na XIV targi Work Expo w Rzeszowie

16 marca 2022 | Alina BosakJuż 24-25 marca na Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XIV Targi Pracy Work Expo. Oferty zatrudnienia przedstawią m.in. firmy technologiczne, branża IT i finansowa. Na szukające pracy osoby, także z Ukrainy, będą czekać eksperci z urzędów pracy i biur pośrednictwa pracy. Stoisko przygotowuje także fundacja wspierająca aktywność osób niepełnosprawnych. Wstęp wolny!

Na rynku pracy panuje spory ruch związany z wojną na Ukrainie. Firmy poszukują pracowników w miejsce tych, którzy pojechali walczyć, a z drugiej strony do Polski, na Podkarpacie, przyjechało wielu uchodźców, którzy również poszukują czasowego zatrudnienia. Targi pracy są okazją, by te poszukiwania zarówno pracodawców, jak i pracowników, zakończyły się sukcesem. Ich termin przesunięto ze względów logistycznych, związanych z organizacją pomocy Ukrainie – odbędą się 24-25 marca, w czwartek i piątek, na Hali Podpromie w Rzeszowie.   

– Pojawią się pracodawcy z branży lotniczej, motoryzacyjnej, IT i finansowej. Będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi i dowiedzieć się o ciekawych możliwościach rozwoju kariery oraz mobilności w obszarze europejskiego rynku pracy podczas prezentacji przygotowanych m.in. przez Wojewódzki Urząd Pracy i Powiatowy Urząd Pracy – wymienia Aurelia Wach, menedżer projektu w firmie MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, organizującej targi pracy już po raz czternasty.   

Prezentacje przygotowują również najwięksi pracodawcy w regionie, jak np. Pratt&Whitney Poland, którzy nieustannie prowadzą rekrutację nowych pracowników. W ofercie wystawców znajdą się również propozycje odbycia staży i praktyk, szkoleń pracowniczych i wymian międzynarodowych. Osoby poszukujące pracy, także z Ukrainy, będą mogły dowiedzieć się o możliwościach zatrudnienia od pracowników urzędów pracy oraz biur pośrednictwa pracy. Wśród wystawców jest także fundacja specjalizująca się w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, więc i one mają szansę znaleźć pracodawcę dzięki Work Expo. Warto się na nie wybrać, tym bardziej, że wstęp nic nie kosztuje – jest wolny.

– Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z kolei dla osób, które są zainteresowane podjęciem czy zmianą pracy, jest to doskonała możliwość do zrozumienia lokalnego rynku pracy, przeanalizowanie ofert i przekonania się, co do oczekiwań potencjalnego pracodawcy. Na stoiskach firm mogą porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami firmy i zrobić dobre pierwsze wrażenie, wykazując się znajomością branży i wysoką kulturą osobistą. Nagrodą może być zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne już w firmie – podkreśla Aurelia Wach.

Partnerem głównym wydarzenie jest Województwo Podkarpackie i Wojewódzki Urząd Pracy, a sponsorami: Pratt & Whitney Poland (sponsor główny) oraz Axtone S.A. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Więcej informacji na stronie: https://targirzeszowskie.pl/pl/targi-pracy-o-wydarzeniu/

PROGRAM

Warsztaty i Prezentacje w ramach XIV Targów Pracy Work Expo, 24-25 marca 2022 (podczas obu dni targowych warsztaty odbędą się w tych samych godzinach)

9:20 – 9:50 – Czy możliwości można zamienić na rzeczywistość? W Pratt & Whitney mówimy TAK. Kompetencje przyszłości w branży lotniczej; prowadzą eksperci z Pratt & Whitney Rzeszów S.A.,

10:00 – 10:30 – EURES – Mobilność w obszarze europejskiego rynku pracy; prowadzą eksperci Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie,

10:40 – 11:10 – Projektowanie własnej ścieżki kariery; prowadzą eksperci Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Partner Główny