Modnie i Zdrowo

Powrót na studia i zdrowe oczy

27 września 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Z plaży czy gór powróciliśmy już do szkolnych ławek oraz biurowych obowiązków. Niebawem wrócimy także na uczelnię. Spadek temperatur sprawia, że aktywność na świeżym powietrzu powoli zastępujemy ciepłym kocem i ulubionym filmem. Jak zatem zadbać o wzrok, gdy urządzenia elektryczne nieustannie nam towarzyszą?

Z roku na rok spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami urządzeń cyfrowych. Statystyki mówią, że średnio to aż dziewięć godzin dziennie. Pracujemy przy laptopach, by wrócić do domu i włączyć telewizor, nieustannie trzymając swój smartfon w ręku. Coraz częściej rezygnujemy także z zeszytów, zastępując je rozwiązaniami cyfrowymi – pomysł cieszy się popularnością szczególnie wśród studentów. W okresie jesienno-zimowym, kiedy niskie temperatury ograniczają naszą aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, niemalże przez cały dzień jesteśmy otoczeni urządzeniami cyfrowymi. Nie możemy zapominać, że taki tryb niesie za sobą zagrożenia dla naszych oczu. By nie narażać swojego wzroku na przykre konsekwencje, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka. W końcu troska o zdrowie to nie tylko wizyty u lekarza, ale przede wszystkim lepsza jakość życia – poprawa koncentracji, zasypianie o regularnych porach i.. dobre samopoczucie każdego dnia. To idealna recepta, by cieszyć się nadchodzącym czasem i pozostawić jesienną nostalgię daleko w tyle. Okazuje się, że wcale nie trzeba tak wiele, by wstawać wypoczętym, skoncentrowanym i pełnym energii. Rozpocznij dzień z uśmiechem na twarzy, a powrót na uczelnię wcale nie będzie taki trudny! Podobnie jak nadchodzące egzaminy.

Hiszpański producent, firma Barnerbrand, postanowiła stworzyć produkt, który nie tylko pomoże nam zwalczać konsekwencje długich godzin spędzonych przed ekranami urządzeń cyfrowych, a także będzie idealnym dopełnieniem jesiennej stylizacji. Okulary Barner chronią nasze oczy przed niebieskim światłem emitowanym z urządzeń cyfrowych. Zawarty w nim niebieski składnik nie tylko negatywnie wpływa na nasz wzrok, ale także na jakość naszego snu. Opóźnia uwalnianie się melatoniny, zwiększa czujność, a w konsekwencji resetuje nasz wewnętrzny zegar ciała. Zmiana ta powoduje, że zasypiamy znacznie później, niż mieliśmy to w zwyczaju i wstajemy mniej wypoczęci niż kiedyś. Światło niebieskie jest również przyczyną bólu głowy, wrażliwości na światło oraz niewyraźnego widzenia spowodowanego cyfrowym zmęczeniem oczu.

Na stronie www.barnerbrand.pl znajdziemy szeroki wybór oprawek dla kobiet i mężczyzn oraz specjalne nakładki przeciwsłoneczne. Okulary będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób bez wady wzroku, jak i tych, którzy używają soczewek kontaktowych. Nie posiadają bowiem szkieł korekcyjnych – ich zadaniem jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym, niebieskim światłem.