Modnie i Zdrowo

Rajstopy w sprayu – sposób na piękne nogi po długiej zimie

31 maja 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. Pixabay

Wyglądają trochę jak tradycyjne rajstopy, ale dają znacznie więcej swobody, a zawarte w nich drobinki jedwabiu sprawiają, że skóra staje się promienna i optycznie wygładzona. Doskonale tuszują też mankamenty skóry. Poza tym przez cały dzień prezentują się naprawdę elegancko, bo nie możesz ich ani zaciągnąć, ani zrobić w nich dziury. Czym są rajstopy w sprayu?

Rajstopy w sprayu to kosmetyk o natychmiastowym działaniu. Szybko wchłania się w skórę, pozostawiając na niej piękną barwę i elegancki, delikatny połysk. Wystarczy rozprowadzić go dłońmi na nogach, a po chwili widać efekt. Tym rożni się od samoopalacza, którego stosowanie, dopiero po pewnym czasie daje wymarzony kolor. Ponadto, w przeciwieństwie do niego nie odbarwia się podczas kontaktu z ubraniem i skutecznie maskuje mankamenty skóry, w tym pajączki czy siniaki. Dodatkowo sprawia, że nogi optycznie wyglądają na szczuplejsze.

Rajstopy w sprayu kontra samoopalacz

Na rynku jest coraz więcej marek, które oferują rajstopy w sprayu. Zdarza się, że wzbogacane są witaminą K, która wzmacnia układ krążenia, zapobiegając problemom żylnym, takim jak pękanie naczynek. Doskonale też nawilżają skórę, a dzięki temu nie jest ani wysuszona, ani zmęczona.

Rajstopy w sprayu łatwo też usunąć, ponieważ kosmetyk rozpuszcza się pod wpływem wody i równomiernie „schodzi” ze skóry. Nie ma obawy, że pozostawi przebarwienia czy plamy, jak ma to miejsce w przypadku zanikania samoopalacza. Łatwiejsza jest również sama aplikacja. Najłatwiej nałożyć je na skórę dopiero co nawilżoną, z dobrze wchłoniętym balsamem. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zmniejszy to trwałość produktu i przedłuży jego wysychanie – nawet do 15 minut, nie jest to więc opcja dla spieszących się. Jeśli potrzebujecie super trwałej i świetnej na upały aplikacji bez balsamu, warto poświęcić chwilę na peeling, który ułatwi nakładanie i poprawi jeszcze bardziej wygląd skóry.

Dużą zaletą tego kosmetyku jest fakt, że nie brudzi jasnych ubrań, co zdarza się w przypadku samoopalacza, a kolor skóry bez problemu można regulować ilością produktu i dokładnością rozcierania. Ważne jest jednak, aby dobierać go do odcienia karnacji skóry. Niestety, rajstopy w sprayu w przeciwieństwie do rajstop z lycry, nie ukryją pozostałości po goleniu. Dlatego w przypadku stosowania tego typu kosmetyków, ważna jest dokładna depilacja.

Dostępne w Polsce produkty tego typu są matowe, ale nie satynowe, co sprawia, że dobrze roztarte wyglądają bardzo naturalnie. Miłośniczkom dyskretnego połysku zaleca się, po zaschnięciu produktu odrobinę olejku, należy jednak należy dodawać w małych ilościach i unikać energicznego rozcierania.