Modnie i Zdrowo

Skóra po zimie – jakie kosmetyki i zabiegi przywrócą jej blask

6 marca 2019 | Opracowanie Natalia Chrapek

Cera po zimie wymaga intensywnego nawilżenia.Fot. Pixabay

Zima to niełatwy czas dla naszej cery. Wiatr i śnieg, duża różnica temperatur między mroźnym powietrzem na zewnątrz i ciepłym w ogrzewanych pomieszczeniach. Z tych powodów zimą skóra staje się sucha, traci blask i elastyczność. Co zrobić, aby wiosną znów stała się promienna i jędrna?

Aby skóra po zimie wyglądała na świeżą i wypoczętą, nie wystarczy samo nawilżenie. Niezbędne będzie dokładne usunięcie grubej warstwy naskórka przy pomocy peelingu. Możesz to zrobić w gabinecie medycyny estetycznej lub w domu, jednak w tym drugim przypadku ważne jest, by powtórzyć zabieg kilkukrotnie, najlepiej raz w tygodniu. Produkt, którego użyjesz, musi być dostosowany do typu twojej cery. Normalna, mieszana i tłusta, najlepiej zareaguje na drobnoziarnisty peeling mechaniczny, natomiast sucha i wrażliwa – na enzymatyczny.

Kosmetyki, które mają zregenerować szarą, zmęczoną i wysuszoną po zimie skórę, powinny zawierać witaminy A, C i E. Warto też zwrócić uwagę na zawartość w kremie kwasu hialuronowego, protein jedwabiu, d-pantenolu czy gliceryny. Bogate w składniki odżywcze produkty stosuj wieczorem, aby mogły dokładnie wchłonąć się w skórę. Rano wystarczy nałożyć delikatnie nawilżający krem na dzień. Raz w tygodniu podaruj sobie także chwilę relaksu z maseczką na twarzy.

Profesjonalna pomoc gabinetowa

Jeżeli oczekujesz natychmiastowego efektu rozświetlenia i wygładzenia skóry oraz stymulacji przeciwzmarszczkowej, skorzystaj z oferty gabinetu medycyny estetycznej. Nawet, jeśli nigdy tego nie robiłaś, spróbuj. W końcu wiosna to najlepszy czas na nowości i zmiany.

– Pacjentom, dla których ważne jest, by skóra wyglądała naturalnie i młodo przez długi czas, polecam zabieg z  wykorzystaniem preparatu Sunekos. To nowość na polskim rynku medycyny estetycznej, która zyskała już uznanie wśród lekarzy i pacjentów na świecie – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek z Kliniki Promedion.

Sunekos stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, stosowany jest w mezoterapii skóry. Przeciwstarzeniowe działanie produktu potwierdzają badania kliniczne.

– Sunekos to połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które skutecznie pobudzają fibroblasty (komórki skóry właściwej) do tworzenia nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna. Do dyspozycji mamy 2 rodzaje produktu: Sunekos 200 i  Sunekos 1200. W zależności od kondycji skóry pacjenta,  dobieramy właściwy protokół zabiegowy. Sunekos doskonale sprawdza się również w zabiegach regenerujących okolicę oczu. Niweluje cienie, napina i wygładza skórę, która w tym miejscu jest bardzo delikatna – mówi dr Anna Płatkowska-Szczerek.

Efekt na 6 miesięcy

– Pierwsze efekty w postaci delikatnego wypełnienia widoczne są natychmiast po wizycie w gabinecie. Jeśli pacjent liczy na naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz jej rozjaśnienia, z pewnością się nie zawiedzie. Już po około 10 dniach widoczne są pierwsze efekty regeneracji skóry, utrzymujące się przez co najmniej 6 miesięcy – dodaje specjalistka.