Modnie i Zdrowo

Światowy Dzień Wcześniaka w rzeszowskiej Pro-Familii

16 listopada 2018 | Opracowanie Angelika Fila

Fot. Materiały prasowe

Spotkania z lekarzami, praktyczne warsztaty, strefa dla rodziców, liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci. To tylko niektóre z atrakcji, jakie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, który odbędzie się 17 listopada, przygotował Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie.

17 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Każdego roku w Polsce rodzi się przedwcześnie ok. 25 tysięcy dzieci. To ważna data dla rodziców takich maluchów.

Ten dzień świętować będzie również rzeszowski szpital Pro-Familia, który 17 listopada, po zmroku zostanie oświetlony na fioletowo.

– Przez ponad 7 lat funkcjonowania naszego szpitala, na Oddziale Neonatologicznym z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowaliśmy blisko 4 tysiące maluszków w stanach zagrożenia życia. Nasz oddział posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają do nas maluchy w ciężkim stanie z całego regionu. Najmniejszy z nich ważył mniej niż 500 g – tłumaczy Dorota Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia.

– Te najmniejsze maluchy spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgraną rodziną. Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego zapraszamy wszystkie wcześniaki wraz z rodzicami – dodaje Dorota Sopylak.

Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje, m.in.: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków, spotkania z lekarzami, gry, konkursy i zabawy dla dzieci. Nie zabraknie też pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tę okazję. Spotkanie odbędzie się 17 listopada, w godzinach od 10.00 do 12.00 w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia.