Modnie i Zdrowo

Termoablacja ultradźwiękowa – zapisy na bezpłatne zabiegi

21 lutego 2018 | Modnieizdrowo

Termoablacja ultradźwiękowa to bezbolesna i bezinwazyjna metoda usuwania mięśniaków macicy. Fot. Pro-Familia

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie prowadzi kwalifikacje do bezpłatnego usunięcia mięśniaków macicy metodą termoablacji ultradźwiękowej. Spotkanie informacyjne na temat zabiegów odbędzie się w środę, 28 lutego o godzinie 12:00 w siedzibie szpitala w Rzeszowie przy ul. Witolda 6B.

Pro-Familia jako pierwsza placówka w Polsce prowadzi badania naukowe nad skutecznością termoablacji. Szpital zaprasza kobiety z całej Polski do udziału w kwalifikacjach do bezpłatnego zabiegu w ramach projektu „Opracowanie oraz wdrożenie bezinwazyjnej, spersonalizowanej procedury termoablacji w leczeniu określonych typów nowotworów”.

Grupą docelową projektu są kobiety od 20. do 43. roku życia. Górne ograniczenie wieku pacjentki wynika z faktu, iż mięśniaki występujące u starszych kobiet często są uwapnione i gorzej unaczynione, tzn. stopień przepływu krwi przez nie jest mniejszy, a takie guzy gorzej reagują na terapię ultradźwiękową.

Na spotkaniu informacyjnym w środę, 28 lutego omówiony zostanie przebieg procesu kwalifikacji oraz sam zabieg usunięcia mięśniaków z wykorzystaniem termoablacji ultradźwiękowej. Przewidziana jest również możliwość obejrzenia sali zabiegowej oraz zadania pytań dotyczących metody leczenia przModnie i Zdrowoedstawicielom Pro-Familii. Wstęp jest bezpłatny.

W spotkaniu udział wezmą:

  • dr n. med. Tomasz Łoziński – specjalista ginekologii i położnictwa,
  • lek. med. Łukasz Chmielarz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej,
  • Magdalena Pyka – dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Pro-Familii,
  • Magdalena Janowska – osoba odpowiedzialna za kontakt z pacjentami.

– Liczymy na to, że dzięki bezpośredniej rozmowie z lekarzami czuwającymi nad prawidłowym przebiegiem termoablacji, kobiety przekonają się, że istnieje bezinwazyjna i bezbolesna metoda usunięcia guza – mówi Magdalena Pyka, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie.

– Mięśniaki macicy nie powinny być tematem tabu i warto podjąć decyzję o ich usunięciu. Im szybciej wykryjemy guza, tym większa szansa na zlikwidowanie go, a więc również na zajście w ciążę.

Osoby zainteresowane udziałem w kwalifikacjach do zabiegu termoablacji ultradźwiękowej mogą umówić się na wizytę dzwoniąc pod numer +48 694 902 111, pisząc e-maila na adres termoablacja@pro-familia.pl lub odwiedzając szpital w godz. 7:30–15:30, od poniedziałku do piątku.