Modnie i Zdrowo

Święta, święta i po świętach-czas na detoks!

27 grudnia 2019 | Opracowanie Monika Moskwa

Jak to mówią święta, święta i po figurze…. Podczas rodzinnych świątecznych spotkań puściły Wam hamulce? Nawet jeśli tak, nie macie się czym przejmować. Możecie w mgnieniu oka wrócić do formy. Jak? Podpowiadamy!

Wcale nie trzeba się torturować. Dobrym pomysłem będą smoothie owocowe i owocowo-warzywne. Na szczególną uwagę zasługują warzywa takie jak: szpinak, jarmuż, seler naciowy oraz natka pietruszki. Korzeń selera, mimo odmiennej barwy, charakteryzuje się podobnym działaniem. Zawarte w nich witaminy, związki i substancje biologicznie aktywne wykazują działanie antyseptyczne, oczyszczające, odtruwające i wspomagające pracę wątroby oraz regulujące procesy trawienia.

Kuracja oczyszczająca trwa około tygodnia, polega na piciu wyłącznie soków z warzyw i owoców. Dozwolona jest też herbata ziołowa. Zaleca się też sięgać po 3-4 filiżanki dziennie. A zaraz po przebudzeniu szklanka wody z cytryną i miodem.

Oto kilka kilka ulubionych, sprawdzonych koktajli, które idealnie sprawdzają się podczas detoksu.

4 jabłka, cytryna, łyżka sproszkowanej chlorelli lub zielonego jęczmienia, dowolna ilość wody mineralnej.

1 burak, 1 grejpfrut, 2 jabłka, 2-cm kawałek imbiru, dowolna ilość wody mineralnej

2 jabłka,1 pomarańcza, 4 liście jarmużu, 1 ogórek, ½ cytryny, dowolna ilość wody mineralnej.

2 garści szpinaku, 2 liście jarmużu, 1 marchewka, 1 burak, 1 jabłko, 1 ogórek, ½ cytryny, dowolna ilość wody mineralnej.

4 pomarańcze, 1 jabłko, 1 limona, 2-cm kawałek imbiru, garść mięty, dowolna ilość wody mineralnej.

1 pęczek naci pietruszki, 1 grejpfrut, 1 łyżka słodu (u mnie cukier kokosowy), szczypta kurkumy, dowolna ilość wody mineralnej.

6 marchewek, grejpfrut, jabłko, ½ cytryny, imbir, dowolna ilość wody mineralnej.