Modnie i Zdrowo

Jak wybrać bezpieczne kosmetyki dla dziecka?

8 stycznia 2020 | Opracowanie Monika Moskwa

Rynek kosmetyków jest jednym z najprężniej rozwijających się segmentów gospodarki w Polsce. Zwłaszcza produkty dla dzieci, które kuszą zapachami, kolorami, często też atrakcyjnymi cenami. Czy wszystkie nadają się jednak do pielęgnacji delikatnej skóry naszych pociech?

Skóra dziecka do 3. roku życia jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Często ulega też przesuszeniom, niekiedy pojawia się na niej świąd, na skutek czego dziecko zaczyna się drapać. Niestety, wszystkie wymienione wyżej mikrouszkodzenia z łatwością mogą przeniknąć do organizmu.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji dziecka

Preparat myjący dla dzieci nie powinien jedynie oczyszczać naskórka
z zanieczyszczeń, ale również go nawilżać i odbudowywać. Takie działanie wykazuje emulsja myjąca z serii Aloe Vera Via Baby LR Health & Beauty. W jej składzie znajduje się 30 proc. żelu Aloe Vera, bioekstrakt z nagietka i olejek sojowy. Delikatnie oczyszcza, chroni skórę przed wysuszeniem i nawilża. To produkt bez siarczanów, olejków zapachowych i parabenów.

Problem swędzącej skóry pozwoli złagodzić krem do Aloe Vera Via Baby do twarzy i ciała. Wyjątkowo delikatny, lekki krem do pielęgnacji. Zawiera 40 proc. żelu Aloe Vera, bioekstrakt z nagietka i pantenol. Wzmacnia barierę ochronną skóry oraz działa nawilżająco, pielęgnująco i kojąco. Odpowiedni również dla niezwykle wymagającej skóry atopowej i skrajnie suchej.

Elastyczność i promienny wygląd skóry dziecka może przywrócić krem ochronny Aloe Vera Via Baby. Jest stworzony z myślą o najmłodszych. Ten intensywny krem do pielęgnacji podrażnionej skóry zawiera 40 proc. żelu Aloe Vera, bioekstrakt z nagietka, cynk i pantenol. Wspomaga regenerację i chroni skórę pod pieluszką przed otarciami lub odparzeniami, regeneruje i koi. Nie zawiera olejków zapachowych.

Kosmetyki serii Aloe Vera Via Baby Health & Beauty zawierają to, co najlepsze w aloesie, a także cenny bioekstrakt z nagietka. Są to produkty bez parabenów, olejów mineralnych i olejków zapachowych. To czyni je właściwymi dla delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci.

Obecnie bardzo trudno jest dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka. Sklepowe półki niemal uginają się pod ich ciężarem. W przypadku najmłodszych trzeba zdecydować się na produkt, który zapewnia długie nawilżenie. Po odpowiedni preparat warto więc udać się do apteki. Tam znajdziemy kosmetyki, które są wydajne i odpowiednie dla całej rodziny, a przy tym polecane przez pediatrów i alergologów.