Modnie i Zdrowo

Najgorętsze premiery Genewskich Targów Motoryzacyjnych

30 marca 2017 |

Targi Genewskie odbywały się już po raz 87. To, obok salonów w Detroit, Paryżu, Nowym Jorku, Frankfurcie, Los Angeles, Tokio czy Pekinie, jedno z największych tego typu wydarzeń motoryzacyjnych. Są one najważniejsze szczególnie z punktu widzenia europejskich odbiorców. W Genewie musiał być każdy, kto chce się liczyć dzisiaj i w przyszłości. Każdego roku lista genewskich premier jest ogromna. Nie inaczej było i w tym roku. Oto, naszym zdaniem, najciekawsze z nich.

Opel

Nowy Opel Insignia

Opel Insignia to jeden z bardziej lubianych aut polskich menadżerów i ważny model w stajni opla, szczególnie w odniesieniu do rynku flotowego. Jego najnowsze wcielenie jest bardziej nowoczesne i luksusowe od poprzedniej wersji i zapewne cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem. W Genewie Insignia zaprezentowana została w wersji sedan i kombi.

VW

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon to 4-drzwiowy fastback, który ma ambicje być samochodem klasy zbliżonej do premium. Dotychczas był znany jako CC, a wcześniej jako Passat CC. Cieszył się sporym zainteresowaniem i zapewne VW uznał, iż brak modelu w tym segmencie jest niedopuszczalnym brakiem, który trzeba wypełnić. Niezłej jakości wykończenie i atrakcyjny wygląd pozwalają przypuszczać, iż zyska nabywców, o ile cena nie będzie zaporowa.

Kia

Kia Stinger

Kia Stinger to najmocniejszy samochód produkowany seryjnie w historii marki Kia. Zaprezentowana w Genewie europejska wersja to zupełnie nowy model. Pięcioosobowy sedan o sylwetce i mocy sportowego coupé pojawi się w sprzedaży w Europie w czwartym kwartale 2017 roku. Stingerem koncern Kia stara się wejść do wyższej ligi. Ten komfortowy sedan w swojej topowej wersji GT ma dysponować jednostką napędową o mocy przekraczającej 360 KM.

Volvo

Volvo XC60

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Volvo zaprezentowało długo oczekiwanego następcę uwielbianego przez kierowców modelu XC60. To nie jest modernizacja czy ewolucja. Tym razem Volvo zbudowało ten samochód, całkowicie od podstaw. Przed nowym Volvo XC60 stoi niełatwe zadanie. Jego poprzednia generacja była prawdziwym hitem. Przez 9 lat sprzedało się niemal milion tych aut, a model stał się liderem sprzedaży aut segmentu premium w Europie. Także w Polsce cieszy się bardzo dużym uznaniem. To auto stało się synonimem jakości, użyteczności i bezpieczeństwa. Dziś sprzedaż modelu XC60 stanowi około 30 procent globalnej sprzedaży szwedzkiej marki.

Skoda

Nowa twarz Škody Octavii RS

Swoją premierę na salonie samochodowym w Genewie miała też nowa Skoda Octavia w mega mocnej wersji RS 245. Po raz pierwszy ten sportowy model dysponuje mocą aż 245 KM. Samochód prezentuje się całkiem fajnie i mimo, iż niewielu nabywców skorzysta z jego warunków na co dzień, to świadomość posiadania pod prawą nogą takiej mocy daje poczucie władzy na drodze. Oby policji nie przyszedł do głowy zakup takich aut, bo przy ogromnej popularności Octavii w naszym kraju trudno będzie się nam poruszać szybciej widząc w lusterku znaczek skody na masce jadącego za nami samochodu.

Dacia

Dacia Logan MCV Stepway

Rumuńska marka zaprezentowała w Genewie Logana MCV Stepway. To kombi w uterenowionej stylizacji SUV-a. Jest to propozycja dla tych, którzy potrzebują zjechać z asfaltu, a zarazem poszukują maksymalnie taniego i pojemnego środka transportu. Uterenowione kombi może nie przyciąga wzroku tak jak klasyczne SUV-y, ale od strony użytkowej i cenowej często jest ciekawą propozycją. Logan MCV Stepway ma o 50 mm wyższe zawieszenie, a do tego posiada osłony chroniące od spodu elementy mechaniczne. Imponuje ilością miejsca we wnętrzu. Oprócz sporej przestrzeni dla pasażerów, kombi Dacii oferuje bagażnik o pojemności 573 litry.

Toyota

Toyota Yaris

Aby podkreślić, że nie jest to jedynie mały lifting, w Yaris znacząco zmieniono tył samochodu. Światła zachodzą na klapę bagażnika, która została przeprojektowana. Zmieniono też układ świateł pod przednimi kloszami. We wnętrzu zmiany są niewielkie i obejmują jedynie nowe kolory wykończenia wnętrza. Najważniejszą nowością modelu jest nowy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,5 l, który będzie produkowany w Polsce. Ma osiągać moc 111 KM i przyspieszać od 0 do 100 km/h w 11 sekund. I ma być oszczędniejszy.

Hyundai

Hyundai FE – SUV na wodór

Koreańczycy podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie zaprezentowali koncepcyjnego SUV-a o napędzie wodorowym. Hyundai ma ambitny plan wprowadzenia do oferty w ciągu najbliższych 4 lat 14 nowych ekologicznych modeli. Zastosowana w modelu FE (od Future Eco)  nowa technologia zapewnia zasięg ponad 800 km na jednym zbiorniku wodoru. Stylistyka Hyundaia FE inspirowana jest płynącą wodą. We wnętrzu uwagę przykuwają trzy ekrany – jeden w miejscu zegarów, drugi do zarządzania systemem multimedialnym i trzeci umieszczony za dźwignią skrzyni biegów, który jest dedykowany obsłudze telefonu. Co istotne, Hyundai FE nie tylko został stworzony po to, aby zaprezentować nową technologię, ale też zapowiada wodorowego SUV-a, który ma trafić do sprzedaży w 2018 roku i zastąpi model ix35 Fuel Cell.

Renault

Renault Captur

Nową odsłoną popularnego modelu Captur, Renault zamierza utrzymać swoją pozycję lidera segmentu B wśród crossoverów. W 2016 roku koncern Renault sprzedał 215 670 egzemplarzy tego modelu. W Capturze unowocześniono design, pojawiło się nowe wnętrze oraz nowe elementy wyposażenia. Nowy Captur zachowuje podstawowe cechy, które zapewniły mu sukces, takie jak np. dwukolorowe nadwozie. Jego oferta personalizacji została poszerzona m.in. dzięki dwóm nowym kolorom nadwozia – Orange Atacama i Niebieski Ocean, oraz nowemu kolorowi dachu – Szary Platynowy. Teraz to ponad 30 możliwych kombinacji pozwalających wykreować własny model Captura. We wnętrzu zastosowano nowe materiały, które – wedle zapewnień producenta – odznaczają się wyższą jakością.

Mercedes

Mercedes-AMG C63 S Cabriolet według Brabusa

Swoimi stoiskami starały się zwrócić uwagę zwiedzających także firmy tuningowe. Brabus zaprezentował rozwiązanie dla Mercedesa-AMG C63 S z otwartym dachem. Ten samochód to kosmos. Oddaje on do dyspozycji kierowcy moc 510 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 700 Nm. Dzięki takim parametrom auto przyspiesza do setki w 4,1 sekundy. A jeśli to za mało, w wersji samochodu przygotowanej przez firmę Brabus moc samochodu została podniesiona aż do 650 KM, przy maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 820 Nm. Samochód w takiej konfiguracji Brabusa osiąga „setkę” w 3,7 s. Taka techniczna ekwilibrystyka inżynierów Brabusa poprawiła maksymalną prędkość auta i z seryjnej jej wartości, wynoszącej 250 km/h, podniesiono ją aż do 320 km/h.

Mazda1

3 premiery Mazdy

W Genewie japoński producent zaplanował trzy europejskie premiery. Czeka nas europejski debiut zupełnie nowej Mazdy CX5 oraz Mazdy CX3 i Mazdy2 w zmodernizowanych wersjach na rok modelowy 2017.