Modnie i Zdrowo

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

27 czerwca 2018 | Modnie i Zdrowo

Fot. Vialise

Zdrowa dieta, odpowiednie nawadnianie organizmu, peeling fusami po kawie i nawet najprostsza aktywność fizyczna to podstawowe sposoby na cellulit. Jednak, aby go zredukować należy dodatkowo stosować kremy na cellulit. Powinny one zawierać składniki, które redukują lipidy, usuwają toksyny i poprawiają krążenie. Cellulit nie zniknie od razu, ale systematyczna pielęgnacja skóry na pewno go złagodzi.

Cellulit powstaje na skutek nierównomiernego rozłożenia komórek tłuszczowych (przerośniętych i zbitych w grudki), które otacza mieszanka wody i ubocznych produktów przemiany materii, czyli toksyn. Niestety toksyny dodatkowo powodują nadmierny rozrost lipidów, które uciskają naczynka. Sprawia to, że usunięcie toksyn, jak i rozbitych lipidów, jest niemożliwe. Wszystko to przyczynia się do dalszego postępowania cellulitu.

Czynniki, które zwiększają ryzyko cellulitu

  1. Nadmiar tkanki tłuszczowej.

Mimo, że szczupłe kobiety również zmagają się z tą dolegliwością to zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, jest jedną z przyczyn pojawienia się skórki pomarańczowej.

  1. Problemy z krążeniem.

Nadmierne kilogramy są również przyczyną ucisku tkanki tłuszczowej na naczynia krwionośne. Utrudniony przepływ krwi uniemożliwia sprawne usunięcie rozbitych lipidów oraz toksyn. Komórki nie są w pełni nawilżane, odżywiane i dotlenianie. Dlatego najlepiej byłoby ograniczyć noszenie obcasów, siedzący lub stojący tryb życia, a także wady postawy.

  1. Wpływ hormonów i genów.

Wiele pań dostrzega pojawiający się cellulit w okresie dojrzewania, ciąży, a także podczas menopauzy. Jest to spowodowane działaniem żeńskich hormonów, czyli estrogenów. Pomarańczowa skórka ma w dużej mierze również podłoże genetyczne. Jeżeli kobiety w naszej rodzinie (szczególnie mama i siostry) zmagają się z nią, to bardzo prawdopodobne, że i nas czeka taki los.

 

Właściwa dieta – co jeść a czego unikać

Likwidację cellulitu można zacząć od lekkiej i zdrowej diety:

  • unikajmy potraw tłustych, smażonych na głębokim tłuszczu, słonych, wysoko przetworzonych, fast foodów czy słodzonych napojów
  • spożywajmy dużo warzyw i owoców (ziemniaki, pomidory i sałata zawierają niezbędne w walce z cellulitem cynk i potas) oraz produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega (ryby, olej lniany)
  • jedzmy o stałych porach, często, ale mniejszymi porcjami
  • nie zapominajmy o odpowiednich ilościach wody i zielonej herbacie.

Taka dieta na cellulit spowoduje przyspieszenie metabolizmu, szybciej rozłożymy lipidy i usuniemy toksyny oraz nadmiar wody.

 

Pielęgnacja ciała

Zaleca się także regularne peelingowanie skóry, przy pomocy fusów pozostałych po zaparzeniu kawy, gdyż kofeina:

– rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu łatwiej je usunąć, a także zapobiega ponownemu ich odkładaniu

– dzięki wzmocnieniu krążenia, przyspiesza usuwanie toksyn.

Peeling usuwa martwe i uszkodzone komórki, poprawia krążenie krwi i limfy. Dzięki temu składniki zawarte w kremach antycellulitowych lepiej się wchłaniają.

 

Aktywność fizyczna

Regularny ruch ma duże znaczenie szczególnie dla osób osób, które pracują w pozycji siedzącej lub stojącej. Może być to nawet codzienny spacer, który pobudzi krążenie, dzięki czemu zapobiegnie nie tylko cellulitowi, ale też np. żylakom.

W internecie znajdziemy mnóstwo propozycji na ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach, które możemy wykonywać w domowym zaciszu. Jednak ćwiczenia na cellulit oferują również kluby fitness. Poza tym doskonale sprawdzi się aerobik, bieganie, pływanie czy jazda na rowerze.

 

Kremy antycellitowe

– Kremy antycellulitowe powinny zawierać składniki z 3 grup substancji, tj. składniki rozbijające lipidy, usuwające toksyny oraz poprawiające krążenie. Wtedy kosmetyk będzie kompleksowo walczył w cellulitem” – mówi główny farmaceuta z działu produkcji Vialise.

Chodzi o składniki:

  1. Redukujące lipidy.

Komórki tłuszczowe rozbija kofeina i ekstrakt z bylicy boże drzewko, który reguluje przemianę materii. Dlatego substancje te przyśpieszają proces lipolizy.

  1. Usuwające toksyny.

Wyciąg z bluszczu, kasztanowca i alg oraz kofeina działają detoksykująco, dzięki czemu zapobiegają rozrostowi lipidów.

  1. Poprawiające mikrokrążenie.

Z kolei ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca i alg, jak i kofeina, wzmacniają naczynka i poprawiają mikrokrążenie. Dlatego pozbycie się toksyn i rozbitych komórek tłuszczowych będzie w ogóle możliwe.

  1. Pielęgnujące.

Spośród wyżej wymienionych składników, jakie zawarte są np. w kremie na cellulit Vialise, algi oraz ekstrakt z bluszczu czy ruszczyka, przyczynią się dodatkowo do nawilżenia, odżywienia, jędrności i gładkości naszej skóry. Zawartość typowo pielęgnacyjnych wyciągów, w składzie serum na cellulit, jest więc niezbędna.

 

Źródło: Pressoffice.pl