Modnie i Zdrowo

Jak wybrać zegarek idealny?!

25 marca 2020 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Przy zakupie zegarka można kierować się dwoma zasadami. Pierwsza mówi o sięganiu po biżuteryjny dodatek, który nie kosztuje majątku i po pewnym czasie będzie można go zmienić. Druga traktuje go jak inwestycję – w końcu dobry, renomowanej firmy zegarek to nie tylko piękny gadżet, ale i prestiż. Dlatego, jeżeli pracujesz na wysokim stanowisku kierowniczym, twój wygląd, jak i sposób ubierania się odgrywa ważną rolę w twoim życiu.

Najważniejsze, ale i najtrudniejsze zadanie jest związane z wyselekcjonowaniem stylu zegarka. Nowoczesny, futurystyczny, a może vintage? Kolejną zagwozdką to rodzaj paska – tradycyjny ze skóry czy może w formie bransoletki? Gdy już będziemy wiedzieć, czego szukać, wtedy można dobrać odpowiedniego producenta. Ciągle mówi się o tym, że specjaliści od tworzenia zegarków związani są ze Szwajcarią, jednakże wiele tutaj się zmienia, ale i zależy od przeznaczenia samego zegarka. Dlatego nie warto się ograniczać tylko do producentów z tego państwa, a być po prostu otwartym na całą ofertę.

Zegarek bardzo często nas definiuje, dlatego musimy mieć pewność, że jego wygląd będzie do nas pasować. Stonowana kobieta nie kupi krzykliwego dodatku, który nie do końca będzie spójny z jej wizerunkiem. A co z ceną? Porządny zegarek nie będzie kosztować tyle, co para nowych butów i o tym warto pamiętać.

Dodatkowe funkcje w zegarku

Jak wiadomo, współczesne zegarki mają całą masę dodatkowych funkcji. Mogą one być związane nie tylko z zamiłowaniem do techniki, ale i wykonywanego zawodu (niczym James Bond i jego super zegarki z laserem czy sterowaniem) czy hobby. W końcu nie brakuje sprzętu, który pozwoli nam na pomiar głębokości wody, temperatury czy mierzenia czasu. Są też takie, ale to już bardzo futurystyczne i naszpikowane technologią, które policzą wykonane kroki, spalone kalorie, a na koniec pozwolą się tym pochwalić w mediach społecznościowych, czy zadzwonić do znajomego i przetransferować mu wspomniane już dane.