Modnie i Zdrowo

Modna jesień 2020

4 września 2020 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Co będzie modne jesienią i zimą 2020/2021? Na pewno styl boho, skórzane elementy garderoby, frędzle, krata w wersji mini oraz czerwień na sukienkach.

Czerwień wraca do łask – i chociaż w trendowej palecie kolorów znalazły się przede wszystkim jej głębokie i winne odcienie. W tym sezonie nosimy je w długości midi i z golfem, uszyte z prześwitującego materiału plus z nadmuchanymi rękawami i asymetrycznym dołem albo z kołnierzykiem i kaskadą frędzli, a każda z tych wersji jest piekielnie stylowa. 

Mocno zaznaczone, wręcz zarysowane ramiona to współczesna interpretacja osławionego (i trochę już wyświechtanego) power dressingu, który tym razem nabiera świeżości, a każdy z dyrektorów kreatywnych ma na ten trend swój własny pomysł.

Wraca też jesienny klasyk, który tym razem przypadnie do gustu tak samo zagorzałym minimalistkom, jak i znudzonym prostotą trendów maksymalistkom. Mowa oczywiście o kracie, która jesienią i zimą przyjmie wszystkie możliwe formy (o ile będą w jedynej dozwolonej palecie kolorów, na którą składają się beże i brązy, szarości, czerń, granat i ciemna zieleń). 

Kolejnym trendem, który chce się wkupić w nasze łaski, jest boho/hippie. Jego nowa odsłona jest jednak o wiele bardziej artystyczna i nawet burżuazyjna, a wrażenie to budują przede wszystkim ciężkie tkaniny, misterne wzory i drogocenne hafty pokazywanych za wybiegu sukienek, tunik i płaszczy.

Cukierkowe brązy, mleczna czekolada i miodowe karmele także zostają z nami na dłużej. Chociaż sezon wiosenno-letni obfitował głównie w wakacyjne wersje skórzanych kurtek, płaszczy i spódnic w jasnym ciepłym brązie, jesienią i zimą te barwy pokrywają o wiele więcej materiałów i elementów garderoby (przykładowo: sukienki, garnitury. okrycia wierzchnie, długie bluzki bez rękawów, marynarki).