Modnie i Zdrowo

Ferie zimowe tuż tuż… Gdzie je spędzić?

7 stycznia 2020 | Opracowanie Monika Moskwa

Ferie zimowe na Podkarpaciu w 2020 roku rozpoczynają się znacznie wcześniej, bo już 13 stycznia i potrwają do 26 stycznia. Dla dzieci to doskonała okazja do relaksu po ciężkiej pracy przez cały semestr szkolny oraz naładowanie akumulatorów przed dalszą nauką.

Gdzie spędzić ferie? Można w górach, na nartach czy na specjalnie zorganizowanych zimowiskach. Można też zostać w domu i zamiast oglądać godzinami telewizję – całkiem dobrze się bawić. Oto kilka propozycji:

Wybierzcie się na lodowisko

W Rzeszowie, w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall działa lodowisko, przy którym można od razu wypożyczyć łyżwy i kask dla dziecka. Dla początkujących jest też  pingwin na płozach. Zimowe popołudnia spędzone na lodowej płycie to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych.  

Inny wariant aktywnego spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych to oferty zajęciowe- półkolonie. Tych jest w Rzeszowie akurat sporo.

  • Restauracja La Famiglia zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie ZIMA 2020. Pierwszy turnus startuje 13 stycznia i potrwa do 17 stycznia. Na drugi można się wybrać już trzy dni później, czyli 20 stycznia.
  • W Rzeszowskim Domu Kultury przygotowano 780 miejsc wypoczynkowych dla dzieci w ramach feryjnych półkolonii. Zostaną one zorganizowane w terminie od 13 stycznia do 24 stycznia 2020 roku. Zimowy wypoczynek dla najmłodszych obejmuje trzynaście filii RDK na terenie całego Rzeszowa.
  • Dolina Robotów mieszcząca się przy ul. Bohaterów 5 zaprasza na naukowe półkolonie z programowaniem gier i animacji. Chętni będą mogli także zgłębić tajniki laboratorium elektroniki.
  • Niepubliczna placówka oświatowa Akademia Nauki zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na półkolonie. Propozycja to bogaty, 5-dniowy program zajęć edukacyjno- rozrywkowych.
  • Ferie zimowe na sportowo? Marta Niewczas zaprasza na półkolonie zimową, czyli nic innego jak treningi karate, które odbędą się pod czujnym okiem instruktorów.