Modnie i Zdrowo

Na czym polega Vega Test i co może wykryć w organizmie

11 kwietnia 2017 | Opracowanie Ewelina Czyżewska

Fot. http://plazmoterapia.pl/

Test obciążeń organizmu nie diagnozuje choroby. Jest próbą określenia, gdzie w organizmie wystąpiła nierównowaga i czym jest spowodowana. Wykrywa wirusy, bakterie oraz grzyby, które wywołują różne dolegliwości. Często też osłabiają organizm i przyczyniają się do nerwicy, depresji i szeregu chorób przewlekłych, w tym również nowotworów.  Co powinniśmy wiedzieć na ten temat Vega Testu?

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, pasożyty są przyczyną 80 procent chorób, a co trzeci z nas zainfekowany jest różnego rodzaju pasożytami. Jeszcze więcej osób, zarażonych jest wirusami, bakteriami, czy grzybami, które wywołują choroby oraz różne dolegliwości takie jak: bóle i zawroty głowy, bóle kości, bóle kręgosłupa, alergie, egzemy, choroby autoimmunologiczne, osłabienie, problemy trawienne, nerwicę, depresję, senność, choroby układów moczowo-płciowych, infekcje dróg oddechowych i szereg chorób przewlekłych, w tym nowotwory.

Celem wykonywania testu nie jest postawienie diagnozy. Vega Test jest próbą określenia, gdzie w organizmie wystąpiła nierównowaga i czym jest spowodowana. Mogą to być patogeny, toksyny, stres oraz emocje, które zakłócają wewnętrzne środowisko organizmu i utrudniają mu powrót do równowagi, a tym samym wywołują choroby.

Celem badania jest również znalezienie wzajemnych powiązań pomiędzy odkrytymi zakłóceniami i dotarcie do tych, które leżą u podstaw. To pozwala ustalić kolejność działań, aby pomóc organizmowi wrócić do równowagi. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna uzależniona od trybu życia, wieku i stanu zdrowia testowanej osoby.

Badanie jest nieinwazyjne – bez nakłuwania i przebijania skóry i trwa około 60-90 minut. W celu dokonania pomiaru, diagnosta przykłada sondę do tzw. punktów biologicznie aktywnych, znajdujących się m.in. na dłoniach.

Metodą Vega Testu możemy wykryć:

  •  Różnego rodzaju infekcje wirusowe, pasożytnicze, bakteryjne i grzybicze, które obecnie są bardzo powszechną dolegliwością. Żyjące w naszym organizmie pasożyty stale nas zatruwają swoimi produktami przemiany materii. Mogą też w znacznym stopniu osłabiać nasz organizm i wywoływać dodatkowe dolegliwości.
  • Ogniska zakaźne, wywoływane przez mikroorganizmy, które infekują nasz organizm by przetrwać. Stworzone w ten sposób „ognisko zakaźne” stanowi barierę dla leukocytów oraz antybiotyków.
  • Zakwaszenie organizmu, czyli spadek PH w organizmie. Wpływ na to może mieć stres, niewłaściwa dieta, ale także źle pracujące narządy. Konsekwencją zakwaszenia z kolei, jest powstawanie infekcji oraz stanów chorobowych.
  • Obciążenia emocjonalne – silna reakcja stresowa lub długotrwały stres powoduje liczne negatywne efekty. Komórka ciała pod wpływem stresu nie przeprowadza właściwie procesu usuwania metabolitów oraz przyjmowania substancji odżywczych. Prowadzi to do zaburzenia kwasowości i rozwoju czynników chorobowych.
  • Toksyny i neurotoksyny – nasz organizm jest nieustannie narażony na szkodliwe działanie toksyn. Mogą to być toksyny pasożytów, toksyczne metale ciężkie, składniki spożywcze itp. Niektóre związki takie jak gluten czy kazeina, mogą przekształcić się w neurotoksyny – gluteomorfina, kazomorfina – zaburzające pracę mózgu.
  • Obciążenia geopatyczne – w naszym otoczeniu jest wiele szkodliwych źródeł promieniowania takich jak telefony komórkowe, anteny przekaźnikowe itp. które wpływają na pracę naszego organizmu.
  • Zaburzenia pracy w układach i narządach. Czasem przyczynę problemu możemy odnaleźć w niewłaściwej pracy układów i narządów tj. ukł. nerwowy, hormonalny, krwionośny, limfatyczny, pokarmowy, mięśniowy, kostny. Przykładowo stres wpływa na układ nerwowy i zaburza równowagę całego organizmu. Obciążone narządy mogą słabiej lub niewłaściwie pracować. To może powodować zaburzenia pracy następnych narządów, zakwaszenia organizmu itp.
  • Niedobory minerałów i witamin. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczne są minerały i witaminy. Często niewłaściwą dietą i stylem życia możemy powodować ich niedobory, które wywołują różne objawy chorobowe.
  • Nietolerancje i alergie pokarmowe. Bardzo częstym podłożem do powstania alergii pokarmowej jest gluten zawarty w zbożach. Jeśli spożywamy go za dużo, nasz organizm nie radzi sobie z jego usuwaniem i zaczyna go magazynować w jelitach. Zalegający gluten może osłabiać pracę jelit. Podobny problem może być spowodowany nadmiarem kazeiny.

Jak przygotować się do badania?

Przed badaniem należy zdjąć całą biżuterię i wyłączyć telefon komórkowy – nie wystarczy go wyciszyć. Ponadto dwie godziny przed badaniem nie należy spożywać jakichkolwiek posiłków, a trzy godziny wcześniej nie pić kawy i napojów energetycznych. Przed badaniem natomiast wypić 1-2 szklanki wody. Dwa dni wcześniej nie spożywać alkoholu.

Uwaga:

Badania Vega Test u dzieci można wykonać dopiero od 5. roku życia. Nie można ich jednak przeprowadzić u dzieci nadpobudliwych, nadwrażliwych na dotyk lub z autyzmem.