Modnie i Zdrowo

Akupunktura – sposób na odmłodzenie twarzy i ciała

10 maja 2021 | Opracowanie Aneta Gieroń
Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Akupunktura kosmetyczna to naturalny sposób na zatrzymanie młodości. Korzystały z niej od wieków chińskie cesarzowe i arystokratki.  Akupunktura kosmetyczna witalizuje skórę, spowalnia procesy starzenia, zmniejsza istniejące zmarszczki i rozjaśnia skórę. Jest też skuteczna w zwalczaniu trądziku.

Akupunktura kosmetyczna wywodzi się z tradycyjnej akupunktury leczniczej. Jej walory upiększające i odmładzające całe wieki zarezerwowane były dla kobiet z najbogatszych i najwyższych warstw dawnych Chin. Dziś akupunktura kosmetyczna jest dostępna dla wszystkich. To skuteczna metoda opóźniająca procesy starzenia. Witalizuje skórę, poprawia ukrwienie i mikrokrążenie oraz ułatwia oczyszczanie się skóry. Wygładza zmarszczki i stymuluje produkcję kolagenu. Rozjaśnia koloryt skóry, rozświetla ją i wyraźnie odmładza. Stosowana systematycznie zapobiega opadaniu skóry.

Akupunktura kosmetyczna nie zastępuje liftingu, utrzymuje jednak skórę w bardzo dobrej kondycji. Jest znakomita dla pań, które nie chcą lub nie mogą stosować bardziej inwazyjnych metod odmładzania: operacji plastycznych oraz wstrzykiwania w skórę wypełniaczy lub toksyny botulinowej.

Kto może skorzystać z akupunktury kosmetycznej?

Akupunkturę kosmetyczną poleca się kobietom po 35. roku życia, jako metodę opóźniającą procesy starzenia i odsuwającą w czasie konieczność stosowania bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzających. Jeśli skóra jest zniszczona nadmiernym opalaniem i niehigienicznym trybem życia – poleca się akupunkturę kosmetyczną także młodszym kobietom.
 
Dla kobiet po 40. i 50. roku życia oraz starszych akupunktura kosmetyczna jest znakomitą alternatywną metodą odmładzania. Wygładza zmarszczki, poprawia metabolizm komórek skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu akupunktura poprawia jędrność skóry, sprawia że staje się ona bardziej napięta.

Jak wygląda zabieg akupunktury kosmetycznej?

Powinien go wykonywać lekarz specjalizujący się w medycynie naturalnej i akupunkturze. Przed zabiegiem akupunktury kosmetycznej niezbędna jest bowiem konsultacja – lekarz powinien ocenić stan zdrowia klientki i wykluczyć przeciwwskazania do stosowania akupunktury. Jeśli nie ma przeszkód lekarz wkłuwa w skórę, w wybranych punktach akupunkturowych, cienkie jednorazowe igły do akupunktury. Seans trwa ok. 40 minut.

Najlepsze efekty daje kuracja 10 zabiegów akupunktury kosmetycznej stosowanych dwa razy w tygodniu, a następnie jeden zabieg akupunktury kosmetycznej w miesiącu dla podtrzymania efektu.

Zabiegów akupunktury kosmetycznej nie wykonuje się:

1.u osób z ciężkimi zaburzeniami krzepnięcia krwi;
2.w chorobach skóry, w których przebicie skóry mogłoby doprowadzić do powikłań;
3.u osób z nieustabilizowanym ciśnieniem tętniczym;
4.w niektórych chorobach serca, ale to ocenia lekarz;
5. u osób po 70. roku życia – powinien o tym zadecydować lekarz;
6. w ciąży;
7. w pierwszych dniach menstruacji;
8.w momentach silnego pobudzenia psychicznego;
9. u osób będących pod wpływem alkoholu.