Modnie i Zdrowo

Mocowanie pergoli do elewacji

22 lipca 2024 | Źródło: SURMA SYSTEMS

Pergole SURMA SYSTEMS

Chcesz zainstalować pergolę tarasową, ale nie wiesz, w jaki sposób ją zamontować? Konstrukcja tego typu może być wolnostojąca lub przyścienna. Wyjaśniamy, jak wygląda mocowanie pergoli do elewacji i kiedy można je wykonać!

W ostatnich latach bardzo modne stały się instalacje stanowiące integralną część domu i tarasu. Zastanawiasz się, jak się je montuje oraz kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Dowiedz się, jak przebiega mocowanie pergoli do elewacji!

Mocowanie pergoli do elewacji – jak przebiega?

Mocowanie pergoli do elewacji może zostać wykonane na dwa sposoby – podtynkowo lub natynkowo. W większości przypadków rekomendowany jest pierwszy wariant, ponieważ zapewnia solidniejsze zespolenie oraz ogólnie lepiej się prezentuje. Pozwala ukryć łączenia, a także pomaga estetyczniej skomponować konstrukcję z bryłą budynku. Aby jednak zamontować pergolę podtynkowo, trzeba uwzględnić ją już na etapie budowy domu.

Druga opcja jest jedynym wyjściem w sytuacji, gdy chce się założyć pergolę przyścienną przy istniejącym już obiekcie. Co prawda efekty końcowe nie wyglądają tak dobrze, jak w przypadku montażu podtynkowego, ale dobrze zaprojektowana instalacja i tak będzie estetycznym dodatkiem. Konieczne jest przewiercenie specjalnej listwy, dlatego trzeba uważać na to, by była wystarczająco mocno przymocowana.

Zalety pergoli mocowanej do elewacji

Pergola mocowana do elewacji jest niezwykle praktycznym oraz estetycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim taka konstrukcja pozwala efektownie (i efektywnie!) osłonić taras lub duży teren przy domu. Doskonale chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, opadami deszczu, liśćmi spadającymi z drzew itp. W ten sposób daje szansę maksymalnie nacieszyć się wypoczynkiem na zewnątrz.

Pergolę przyścienną dodatkowo da się wyposażyć w szereg ciekawych akcesoriów, takich jak np. oświetlenie LED, system audio czy promienniki ciepła. Dzięki temu łatwo może stać się ulubionym miejscem na samotny relaks czy spotkania z rodziną lub znajomymi.

Ogromną zaletą pergoli mocowanej do elewacji jest również jej wygląd. Taka konstrukcja prezentuje się lekko i minimalistycznie. Zajmuje stosunkowo niewiele przestrzeni, ponieważ zazwyczaj ma zaledwie dwie lub trzy kolumny (jest ich więcej przy większej liczbie modułów). W zależności od wybranego designu, da się ją dopasować zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego, starego budownictwa. Przy tym daje wiele możliwości aranżacyjnych. Z powodzeniem można urozmaicić ją np. roślinami pnącymi, donicami z kwiatami, girlandami czy sznurami lampek.

Dlaczego warto zainwestować w pergolę na wymiar mocowaną do elewacji?

Pergola na wymiar mocowana do elewacji jest tworzona na zamówienie, przez co jest idealnie przystosowana do wszystkich oczekiwań. Instalacja zaprojektowana we współpracy z klientem idealnie spełnia jego wymagania, ponieważ zostaje odpowiednio spersonalizowana. Do tego jest wykonana z najlepszych jakościowo materiałów, dlatego ma długą żywotność, jest nieawaryjna i nie sprawia żadnych kłopotów podczas użytkowania.

Zamawiając pergolę na wymiar mocowaną do elewacji ma się również wpływ na jej wygląd i wykończenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy chce się założyć ją przy istniejącym już budynku. W ten sposób można stworzyć estetyczną, ciekawą, spójną kompozycję.

Skoro wiesz już, jak przebiega mocowanie pergoli do elewacji oraz dlaczego warto się na nie zdecydować, zainwestuj w konstrukcję najwyższej jakości. Postaraj się wybrać model, który będzie świetnie wyglądał oraz idealnie sprawdzał się na co dzień. Zapoznaj się z ofertą systemysurma.pl i przekonaj się, który wariant najlepiej uzupełni Twój dom!

Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole

Foto: SURMA SYSTEMS

Czytaj także: