Montaż pergoli tarasowej
1 marca 2024 |Dodatkowe zadaszenie tarasu świetnie chroni przed wiatrem i słońcem, dlatego pozwala w pełni cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Masz zamiar założyć u siebie taką instalację? Dowiedz się, gdzie można ją umieścić. Wyjaśniamy, jak wygląda montaż pergoli tarasowej!
Mała architektura ogrodowa staje się coraz popularniejsza. Konstrukcje tego typu są niezwykle praktyczne, a do tego pięknie zdobią otoczenie. W zależności od preferencji i wybranego modelu mogą być wolnostojące lub przymocowane do elewacji. Planujesz zakup takiej instalacji? Dowiedz się, jak wykonuje się montaż pergoli tarasowej!
Montaż pergoli tarasowej – jak przebiega?
Montaż pergoli tarasowej stał się niemalże powszechny. Instalacja ta jest bardzo modna, ponieważ pomaga ciekawie zaaranżować przydomową przestrzeń. Jej zadaszenie oraz ściany boczne pozwalają skutecznie ochronić się przed słońcem, wiatrem i deszczem, a także hałasem czy wzrokiem sąsiadów. Dzięki niej można w pełni zrelaksować się na tarasie, idealnie dostosowując warunki do swoich potrzeb. Do tego stanowi efektowny element ozdobny oraz pozwala stworzyć modną aranżację, np. z wykorzystaniem sznura lampek czy pnących roślin.
Istnieje kilka sposobów montażu pergoli tarasowej, dlatego z powodzeniem można postawić ją zarówno przy nowym, jak i starym budownictwie. Metoda jest zawsze uzależniona od wielu czynników, w szczególności od typu samej instalacji. Znaczenie mają m.in. rozmiar, liczba i kształt modułów, sposób odprowadzania wody, rodzaj zadaszenia czy ilość dodatkowych akcesoriów (takich jak np. oświetlenie LED, promienniki ciepła, czujniki pogody). W praktyce pergolę tarasową da się jednak zamontować niemalże w każdym przypadku – wystarczy wybrać odpowiednią konstrukcję.
Sposoby montażu pergoli tarasowej
Zdecydowanie najczęściej stosowanym sposobem montażu pergoli tarasowej jest umieszczenie jej przy fasadzie domu. Instalacja przyścienna przylega do elewacji, osłaniając taras usytułowany zaraz przy budynku. Dzięki temu może opierać się na czterech albo tylko na tylko na dwóch kolumnach (w przypadku jednego modułu). Jeśli planuje się montaż takiej konstrukcji w fazie budowy domu, można ją założyć podtynkowo – wtedy da się jeszcze lepiej skomponować ją z bryłą architektoniczną. W przypadku istniejącego już budynku wystarczy wybrać montaż natynkowy.
Pergole doskonale sprawdzają się również jako aranżacje wolnostojące. Wtedy są bardziej lub mniej oddalone od fasady i w całości opierają się na kolumnach. W tym wydaniu prezentują się wyjątkowo oryginalnie, dlatego ta metoda montażu pergoli tarasowej cieszy się coraz większym powodzeniem.
Dlaczego warto zamontować pergolę tarasową?
Montaż pergoli tarasowej jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Profesjonalna instalacja wykonana z materiałów wysokiej jakości jest estetyczna, praktyczna i wyjątkowo wytrzymała. Pozwala w najlepszy sposób zaaranżować okolicę domu, a także restauracji, kawiarni czy innych lokali użytkowych. Dodatkowo da się ją wyposażyć w ściany boczne ze szkła lub rozwijanego materiału, a także oświetlenie, promienniki ciepła, czujniki pogody i szereg innych udogodnień. Dzięki nim można z powodzeniem korzystać z tarasu niezależnie od pory dnia czy warunków atmosferycznych. Najlepiej zamówić wykonanie takiej konstrukcji na wymiar, by idealnie dostosować ją do swoich preferencji oraz potrzeb.
Montaż pergoli tarasowej wbrew pozorom nie jest skomplikowaną procedurą, a samą instalację z powodzeniem można umieścić niemalże w każdym miejscu. Chcesz stworzyć wyjątkową aranżację? Sprawdź ofertę Surma.co, by wybrać estetyczną, funkcjonalną i wytrzymałą pergolę!
Więcej informacji na temat pergoli uzyskają Państwo w salonie firmy Bemares zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 12a. Kontakt: tel: 530 014 401, e-mail: rzeszow@bemares.pl , https://www.bemares.pl/oferta/pergole
Foto: SURMA SYSTEMS
Czytaj także: Nowoczesne zadaszenie tarasu – na co warto postawić?